Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Powojnik - Clematis

Pokaż wątki Pokaż posty

Powojnik - Clematis

evergreen 19:35, 07 maj 2017

Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 4
Powojnik po murze sie nie bedzie sam wspinal, potrzebna podpora. Wyczytalam, ze np. Deseczki do kratek czy innych podpor nie powinny byc szersze niz 2 cm. Zeby sie roslinka piela po murze musi miec przylgi jak np. Winobluszcz.
katel 23:33, 07 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Można linki porozciągać albo podpory dać ale po samym murze piąć się nie będą - tak jak evergreen napisał/a.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
adkawi 12:58, 09 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
MOj powojnik miss bateman na gorze jest ładnie zagęszczony, a w środkowej i dolnej części dużo mniej.Od czego to zależy.Rośnie w półcieniu.
____________________
Adrianna
Moniika 18:02, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
adkawi napisał(a)
MOj powojnik miss bateman na gorze jest ładnie zagęszczony, a w środkowej i dolnej części dużo mniej.Od czego to zależy.Rośnie w półcieniu.

To zależy od przycinania
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:08, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Lunarii napisał(a)
Szukam sprawdzonej letniej odmiany w kolorze zbliżonym do niebieskiego. Mogą być dwie o słabszym/średnim wzroście lub jedna o wzroście intensywnym, ale wtedy musi dobrze powtarzać kwitnienie. Jeżeli będą dwie to jedna z nich będzie w dużej donicy, druga w gruncie. Obie będą się piąć z przeciwnych stron po konstrukcji na ścianie o wymiarach 2.5m szerokości 2m wysokości. Czy do takiej niewielkiej ściany wystarczą dwa średnio rosnące powojniki? Wyobrażam sobie, że lepiej będzie wypośrodkować kwitnienie używając dwóch odmian niż jednej. Jest jeszcze jeden warunek - muszą to być powojniki kwitnące latem, żeby coś kwitło czerwiec-lipiec-sierpień. Odmiany, które znalazłem i spełniające ten warunek: Xerxes i Vustula, Generał Sikorski, Rhapsody, Piotr Skarga, Hisa

Według opisów dobrze uzupełniły by się dwie pierwsze, Xerxes i Vustula, obie mają duże kwiaty, jedna obficie kwitnie w czerwcu i powtarza latem, druga zaczyna nieśmiało w czerwcu mając szczyt kwitnienia w sierpniu.

Czy to są dobre sprawdzone u Was odmiany a może poleci mi ktoś inną??

Proponuje Ci Polish Spiryt , i Gipsy Queen u mnie są granatowe, niezawodne , zdrowe, zero problemów a nie zajmuje się nimi za wiele. Mam też inne ale te są niezawodne wiec jeśli chcesz mieście ścianę kwiatów polecam właśnie te dwa.





____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:21, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
powojnik 'Kiri Te Kanawa'

Rubromarginata
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:25, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Cecile - kwitnie wczesnie w kwietniu ale w tym roku jeszcze czekam bo było bardzo zimno - zdjecie 2016 - warto go mieć chociaż kwitnie tak wcześnie bo jest niepowtarzalny, nie da się przejść koło niego bez zachwytów
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:28, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
A tak wygłada Cecile jak przekwitnie
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:31, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Polish Spiryt - moim zdaniem must have dla każdego kto kocha powojniki
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 18:39, 14 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Summer snow - kwitnie późno , burza liści i kwiatów - zajmuje jednak dużo miejsca więc nie do każdego ogrodu się nada . Osobiście go uwielbiam i mam dwie sztuki. Od dwóch lat eksperymentuję także z Sweet Autumn narazie bez wielkich sukcesów ale w tym roku liczę kuż na większy efekt co zwiastują liczne nowe pędy.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies