Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 14:46, 11 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Tu posadziłam wykopaną hakonechloę i tawułę (ta żółta) z piaskownicy.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:52, 11 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
I tu jeszcze jedna zmiana, dosadziłam rdesta, a berberysa przesadziłam na przód



Oprócz tego skończyłam sadzić rdesty za tawułami, zrobiłam porządek pod brzozami, poprzesadzałam hosty, tawułki, brunnery, a bodziszka Rozanne, który w cieniu w ogóle nie kwitł przesadziłam pod huśtawkę - ale nie wiem jak to przeżyje, bo na razie oklapł.
Wróciłam cała zgryziona, w całej gminie mamy plagę komarów i teraz nawet w dzień nie da się wytrzymać. A jak u was?

Dzisiaj od południa leje.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 10:54, 18 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Wykopałam żurawki spod hortensji, zresztą dwie i tak mi wyschły na wiór, teraz bardziej mi się podoba, bo hortensja króluje. Finalnie ona ma urosnąć nawet do 2,5m.



Dosadziłam ciemnych rozchodników w drugiej lini.



Zamówiłam bodziszek Rosemoor, finalnie posadzę go pod heptakodium chińskim. Myślałam wcześniej o różach, ale potem pomyślałam, że jak zarosną to nie przecisnę się pod drzewko. A ten bodziszek bardzo mi się spodobał na zdjęciach.

Miałam nie kupować w tym roku cebulowych, ale finalnie dokupiłam krokusów i tulipanów, żeby zrobić porządek na rabatach, bo obecny wygląd wiosną nie do końca mi odpowiada.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 11:12, 18 wrz 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
ajka napisał(a)
Trawiasta



Twoja trawiasta budzi mój podziw. Piękna jest
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 12:19, 19 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Dzięki Lidka. Mam nadzieję, że jak jeżówki się zagęszczą będzie jeszcze ładniej i ciekawiej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 13:35, 19 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
ajka napisał(a)


Tu zawilce, wykopałam zawilce whirlwind spod ambrowca i zrobiłam drugą linię za zawilcami serenade. Nareszcie je widać










Bardzo fajne to połączenie zawilców
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ajka 07:09, 20 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
antracyt napisał(a)

Bardzo fajne to połączenie zawilców


Podpatrzone w necie, szkoda że wcześniej na to nie wpadłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 18:01, 20 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Powiedzcie mi jak przearanżować tą rabatę? Muszę koniecznie zdecydować się co tu posadzić na jesień, bo to miejsce to moja wielka porażka. W tym miejscu posadzone były trzy klony globosum. Najpierw padł środkowy, posadziłam w jego miejsce wiśnię globosum (na środku), a potem padł klon po prawej stronie. Nie chcę kupować klona, bo nigdzie nie dostanę drzewa z tak dużą koroną jak ten przy garażu, a po drugie nie chcę ryzykować kolejnej straty. Myślę czy nie posadzić tam iglaka, a może w ogóle zostawić tylko dwa drzewa? Może mają za mało przestrzeni? Błagam o pomysły bo mój mózg już paruje od tego myślenia.

Edit:w rogu wyschnięty klon, który wypuszcza gałęzie od podkładki







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 18:12, 20 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Łatwy temat to nie jest, bo trzeba zapewne zostawić berberysu przy ogrodzeniu?
Ja dostrzegam dwa rozwiązania (dziewczyny zapewne dodadzą ich więcej): albo jednak kupić dwa nowe klony i nie martwić się o różnice w wielkości, albo zostawić tylko jedno drzewo - klona. Wisuence znaleźć inną miejscówkę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:22, 20 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
Judith napisał(a)
Łatwy temat to nie jest, bo trzeba zapewne zostawić berberysu przy ogrodzeniu?
Ja dostrzegam dwa rozwiązania (dziewczyny zapewne dodadzą ich więcej): albo jednak kupić dwa nowe klony i nie martwić się o różnice w wielkości, albo zostawić tylko jedno drzewo - klona. Wisuence znaleźć inną miejscówkę .


Berberysy chciałabym zostawić, przesadzanie ich chyba wiele nie zmieni? Z nową miejscówką dla wisienki też mogę mieć problem, ale jak coś doradzicie fajnego to może coś wykombinuję.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies