Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 22:13, 27 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Agatorek napisał(a)
No to się dzieje .

Odnośnie cebulowych (lub innych), to jak je sadzisz, zaznaczaj to na planie ogrodu. Będziesz wtedy wiedziała, co gdzie masz .


Tak robię, ale widocznie coś mi umknęło.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Zuzka25 09:00, 28 mar 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Duży masz warzywniak w skrzyniach Jest pewnie co przy nim robić. Jestem na etapie mini mini warzywniaka. U mnie wolnego miejsca brak
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
sarenka 09:38, 28 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ogród już przygotowany widzę całość już ogarnęłas?
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 17:12, 28 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Zuzka25 napisał(a)
Duży masz warzywniak w skrzyniach Jest pewnie co przy nim robić. Jestem na etapie mini mini warzywniaka. U mnie wolnego miejsca brak


Hej Zuzka, powiem ci, że rok po roku wydaje mi się, że przydałoby mi się więcej miejsca Zastanawiałam się już czy ziół nie przesadzić do jakichś osobnych donic. Okazało się, że rozmaryn np, to całkiem duży krzak. Oregano, tymianek, co roku muszę mocno ograniczać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:20, 28 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
sarenka napisał(a)
Ogród już przygotowany widzę całość już ogarnęłas?


Megi jeśli chodzi o cięcie to już właściwie wszystko, zostały pojedyncze tuje. Co do rabat, to dopiero prawdziwa robota się szykuje
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 18:17, 28 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)


Megi jeśli chodzi o cięcie to już właściwie wszystko, zostały pojedyncze tuje. Co do rabat, to dopiero prawdziwa robota się szykuje

O widzisz od razu sprawdziłam kiedy tnie się tuje i w związku z tym kolkena rzecz do odhaczenia w tym tygodniu
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 18:38, 28 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Wyszłam na ogród i miłe zaskoczenie, Carex Morrowi zaczyna kwitnąć, nawet nie wiedziałam, że ma takie ładne kłoski

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 11:51, 29 mar 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aniu bardzo mi się podoba Twój przedogródek, a jeszcze bardziej jak żurawki kwitną...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 13:01, 29 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Dziękuję Kasiu, cały czas walczę o te żurawki jak lew, bo lubię tą kompozycję i ich kolory. Szukam pomysłu na podsadzenie drzewka, Magleska poradziła podsadzić je hakonechloe. Myślę, że faktycznie kolor żółty może ładnie się wkomponować, ale z trawami to muszę poczekać chyba do lata, bo wcześniej nie sprzedają. Może w międzyczasie ktoś podrzuci jeszcze jakąś inną propozycję.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 13:59, 29 mar 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To ja będę podpatrywać. U mnie do podsadzenia śliwa Pissardi i jabłoń Ola. Kandydaci do podsadzenia to: funkie z białym paskiem/ turzyca Ice Dance/ bodziszek Rozanne. Ewentualnie rozchodniki. Takie roślinki mam w warzywniku i czekają na miejsce docelowe.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies