Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 19:56, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Yenna piękna, to prawda. W niedzielę ma być u nas 27 stopni! Szaleństwo.

anuska2507 wiśnie kanzan i amonogawy też już sie zbierają. Wrzucę zdjęcie na dniach.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:01, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Dziś przyszły bodziszki biokovo. Posadziłam przy szafirkach, zdjęcie mam przed sadzeniem tylko, bo kończyłam wieczorem.



Przy okazji powyrywałam trochę szafirków. Lidko jak jesteś zainteresowana moge ci wysłać.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 20:05, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
Ale pięknie kwiatowo u Ciebie, magnolia wymiata, tulipany śliczniutkie, że o szafirkach nie wspomnę. Moje wyglądają podobnie do Twoich jednorocznych, ciekawe jak za rok wypadnie porównanie.
Muszę koniecznie kupić tulipany, taki kolor jak u Ciebie i u Ani - piękne są.
____________________
Malgo
ajka 20:09, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Dodatkowo kupiliśmy dziś sosnę himalajską i buka Rohan Obelisk. Długo wybieraliśmy między rohanem a dawyck purple, ale w końcu zdecydowaliśmy się obelisk, bo miał najładniejszy pokrój w rozsądnej cenie.

Doszły też laurowiśnie na żywopłot, więc chłopaki sadzili dzisiaj. Jutro sadzimy drzewa, to pokaże potem zdjęcia.

A tu raz jeszcze jabłoń rajska. Piękna jest, w zeszłym roku prawie nie kwitła, chyba przemarzła, więc nie moge się teraz nią nacieszyć.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 20:22, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
Jakie ładne te bodziszki, z tego co czytam, to są zimozielone, super.
Jabłonka strojna jak panna młoda
____________________
Malgo
Judith 21:03, 05 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Twoja szafirkowa rzeczka jest oszałamiająca! Przepiękna! Wiem, ze Cię wkurza, ale przyznam - nie kumam tego
Moja nie tylko się nie rozrasta, ale wręcz marnieje. Znalazłam zdjęcia pierwszego sezonu po posadzeniu i wtedy było lepiej niż teraz... Ciekawostka.
Już chyba o to pytałam, ale pozwolisz, ze się powtórzę? - w jakiej ziemi rosną i czy je nawozisz (i czym?).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:22, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Polon też czytałam, że są zimozielone, a na jesień czerwienieją.
Pewnie mówisz o tulipanach EE? Są wczesne, co mnie cieszy, reszta rusza później.

Apropo magnoli: dzwonniłam dziś w sprawie Elizbeth, Pan obiecał mi przywieźć po świętach, dzwoniłam się dziś przypomnieć i Pan stwierdził, że ma inne ważniejsze dostawy i z jednym drzekwiem nie będzie do mnie jechać i mam szukać sobie gdzie indziej Czuję się mocno rozczarowana.

Judith i co ja mam ci powiedzieć? Nic z nimi nie robię, nie nawożę, moja gleba jest żyzna i ciężka, pewnie sypnęłam trochę piasku przed sadzeniem i tyle. No rosną jak głupie, nie da się ukryć
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 21:37, 05 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
Szafirki cudne choc się już powtarzam.
Ciekawam bardzo Twojego buka.
Jablonka mocno ukwiecona. Śliczna.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 22:56, 05 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Ależ u Ciebie kwitnąco ❤️

Szafirki też podziwiam , cudne są te poletka.

Ps. Trochę niesłowny ten Pan od magnolii, szkoda
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:07, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
LIDKA buk jeszcze bez liści. Z tego co widziałam, późno startujące są te drzewa.

Agatorek szkoda, będę musiała kupić online, pewnie zostanie mi allegro.

Szafirki dziękują ponownie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies