Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Kalina - Viburnum

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalina - Viburnum

Mary 20:28, 01 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Na stronie 11 jest mój post z lipca 2018, w którym pokazywałam pionowo rosnące gałęzie kaliny Watanabe. Sprawdziłam później, że te gałęzie nie wyrastają z ziemi, tylko z dolnych gałęzi. W tym roku liście na nich wyglądają podobnie. Ale na tych pędach nie ma kwiatów, poza jakimś jednym suchym. Poczekam jeszcze do przyszłego roku. Jeśli nadal nie będzie kwiatów to je wytnę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Ilis 09:48, 20 cze 2021


Dołączył: 30 sie 2018
Posty: 6
Czy ktoś miał taki problem z kaliną, posadzona w kwietniu, teraz ma takie liście. Jak można temu zaradzić.


____________________
BRZóZKA
AlinaP 17:13, 20 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811




Kupiona jako " kalina japońska". Był tylko 1 egz. w sklepie stacjonarnym. Krzywy badylek. I oto po latach Corocznie w bieli na Boże Ciało.
____________________
Ala
ZbigniewG 20:48, 20 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Sprawdź albo Cascade albo Kilimandżaro , na pierwszą czekam bo się męczy(już ruszyła) druga mi padła
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AlinaP 12:09, 21 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dzięki Zbyszku. Obstawiam Cascade. Porównywałam zdjęcia z Instagrama szkółek Kurowscy. Krzew osiągnął już ok. 4m średnicy. Nie pozwalają mu się wykazać sąsiadujące iglaki, które miały chronić przed wschodnim wiatrem. Teraz najchętniej zabrałabym jabłoń Royal Beauty jesienią. Chodzi o to ujęcie.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies