Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Kalina - Viburnum

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalina - Viburnum

Nati 19:37, 24 sie 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
witam serdecznie posiadaczy takiej kaliny nie pamiętam odmiany ale widać chyba po liściach i kształcie to ta klasyczna białe kule posadzona w tym roku na wiosnę i już nawet ok 2 msce wygląda tak, pryskałam ją na grzyba kilka razy, na rdzę dithane, na początku lata na mszyce, i nic, myślę sobie że to od deszcze bo tam bardzo chlapie na nią błoto i ma ciemne liście po spodem ale aż na


tyle się nie znam proszę o pomoc

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
marzena 01:25, 25 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
____________________
marzena O....!
Sebek 16:01, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nati - może to być mączniak. Musisz oberwać te liście i nadal pryskać, on łatwo nie daje za wygraną.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Nati 21:47, 25 sie 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję Sebek dla mnie to wygląda na inną chorobę ale i tak dithane NA WSZYSTKO SIĘ NADAJE ALE NIC NIE ZDZIAŁAŁ, oki zrobię jak mówisz.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Gardenarium 21:50, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może to nie choroba tylko przędziorek, albo przenawożenie lub czegoś brak?
Zastanów się co z kaliną robiłaś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusian 22:30, 30 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
to i ja się pochwalę moją kaliną. Co prawda nie jest ona moją zasługą, to okaz zastany na naszej działce
.


zaraz po naszej przeprowadzce zaskoczyła nas kwiatami w listopadzie i długo nie wiedziałam co to. W sumie do dziś nie jestem pewna, ale podejrzewam że to viburnum dawn. Pachnie obłędnie, czuć ją na półtora metra. niestety rośnie przy płocie, daleko od domu... ponieważ jest dużym krzewem nie było mowy o przesadzaniu, ale na szczęście udało mi się ukorzenić jedną gałązkę i przesadziłam ją tej jesieni blisko domu. Mam nadzieję że się przyjmie

Pytanie mam: wydaje mi się że ona mogłaby wyglądać jeszcze lepiej i kwitnąć jeszcze obficiej. tymczasem ona kwitnie partiami, nierównomiernie i jednak dość słabo. Czy ten typ tak ma czy powinnam jej jakoś pomóc?

takie ma kwiaty


____________________
Jagienka
monteverde 22:43, 30 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A może to odmiana 'Charles Lamont' ? one lubią przepuszczalne podłoże, ale ziemię normalną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gusian 23:49, 09 lis 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
nie mam pojęcia. jak mogę to sprawdzić? No i co mam zrobić z przepuszczalnością podłoża jak u nas ziemia ciężka i gliniasta?
____________________
Jagienka
Gardenarium 23:44, 10 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykopać dołek do posadzenia, w środku dołka wykopać lub przewiercić się głębiej i nasypać kamyczków. Potem nasypać żyznej ziemi i posadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margot 23:03, 25 sty 2013


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 283
Kalinę mam też (że tak powiem) chyba roseum
W szale urządzania ogrodu kupowałam po jednym egzemplarzu wszystkiego, co mi wpadło w oko
później dopiero czytałam co kupiłam i za głowę się łapałam...
Kalinę próbuję ujarzmić z marnym skutkiem, podwiązuję i wycinam od dołu:

nie chcę myślec o rozmiarach, jakie może osiągnąć...
a ona wypuszcza długaśne pędy i kwitnie tak, że szkoda mi ją z mojego małego ogródka wyrzucać
czyż nie są piękne?






oczywiście, jak się wcześniej pozbędzie mszyc :/
____________________
pozdr Gosia - Ogrodowe love-story
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies