Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Kalina - Viburnum

Pokaż wątki Pokaż posty

Kalina - Viburnum

ele2001 16:44, 23 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jest to problem, czasami sam mróz nie jest taki groźny jak mroźne wiatry i przeciągi.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Bozena 08:38, 31 sty 2012


Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 35
A to moja kalina japońska. Zawsze niezawodna, latem biała od kwiatów a jesienią cieszy purpurowymi liśćmi.
mnbv 22:48, 05 mar 2012

Dołączył: 29 wrz 2011
Posty: 33
Warto wspomnieć, ze kaliny występują równiez w wersjach średnio wysokich i niskich. Ja np mam kalinę koralową "compactum". Najfajniej wygląda pod koniec lata gdy słonce wybarwia liście na pomarańczowo a krzew zdobią jagody.
____________________
KasiaWB 19:38, 06 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dzisiaj dołączyłam do grona posiadaczy Viburnum carlcephalum - kaliny angielskiej i jestem z tego bardzo dumna narazie jest mała i wymaga pielęgnacji, ale cieszy mnie bardzo wszystko co Dzidka napisała o tej kalinie, szczególnie o jej zapachu to prawda zapach jest przepiękny obłędny
Dzidka, dziękuję za inspirację, bo m.in. to co pokazałaś sprawiło, że chciałam ją mieć u siebie
proszę omijać wzrokiem bałagan, bo ogródek tworzę na budowie )




____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Zegrzynka 15:13, 17 maj 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
A ja z problemem - zakupiłam w zeszłym roku na jesieni kalinę podobno koralową (etykiety nie było) w centrum ogrodniczym..kształt liści ok, ładnie rozkrzewiona ale przy zakupie bez owoców...Ładnie przezimowała, jako jedna z pierwszych krzaków wypusciła listki, niektóre ładnie lekko czerwonawe - LECZ teraz nie zawiązuje kwiatów wogóle....podlałam ją florovitem trzy tygodnie temu i nic...teraz na listkach pojawiła się mszyca ale dolistnie zlikwidowałam - mszyce padły. A kwiatów nie ma. I sama zaczynam się zastanawiać czy to na pewno kalina koralowa, bo ta chyba nie jest wymagająca a mój krzak ma około 1m wysokości - moze za wcześnie na kwitnienie..poradźcie coś
____________________
Pozdrawiam - Monika
Gardenarium 22:17, 17 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z kalin koralowych (Viburnum opulus) nie kwitnie wcale lub bardzo rzadko V. opulus 'Nanum' . Może masz tę odmianę skoro jest taka mała?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:04, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z poczty mailowej:

Kupiłam kalinę , czyli VIBURNUM SPIRIT ACTI, ale niestety nie wiem :
- gdzie ją posadzić ( słońce czy cień )
- jaka gleba?
- jak duża rośnie?
- czy jest wytrzymała na mrozy?
- czy mogę ją posadzić w ogrodzie czy tez jest to roślina typowa do pojemnika?

Bardzo prosze o jakikolwiek informacje na tmat tej roślinki


Pozdrawiam
Agnieszka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam takiej odmiany, nie ma jej w necie.
A czy nie masz nazwy gatunkowej Viburnum ..... "Spirit Acti". Wtedy można rozszyfrować co ona za jedna.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:51, 18 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne kaliny, szkoda, że nie ma ich w pobliskich szkółkach.
Ja kupiłam taką. Chyba japońska? Czy ktoś rozpozna? Zimę 2011 przeżyła dobrze bez okrywania ale w zacisznym miejscu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:22, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to V. opulum "Mariesii" ?? - ale liście ma nieco inne

albo taka jak ta

Summer Snowflake
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies