Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prośba o pomysł

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o pomysł

Sebek 21:24, 05 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli ma być to przedogródek to zachęcam do obejrzenia tego wątku - właśnie o przedogródkach
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek

Żywopłot także polecam iglasty - droższym rozwiązaniem zamiast thuji jest cis, ale wygląda przepięknie.

Jeśli chodzi o rosnące rośliny to jak dla mnie albo jakieś krzywe i źle rosnące są do wyrzucenia albo do przesadzenia

Fajnie by było jakbyś podał wymiary tego placu i zaznaczył rosnące już rośliny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
przemo445 21:34, 05 lip 2011

Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 8

jutro ci opisze rosliny


W takim razie dziękuję za zainteresowanie, i czekam



Żywopłot także polecam iglasty - droższym rozwiązaniem zamiast thuji jest cis, ale wygląda przepięknie.


Rzeczywiście cis jest super. Z jednej strony mam posadzone w rzędzie kilka cisów, które w przyszłośći (mam nadzieje) stworzą żywopłot.


Dodam jeszcze, że mam kilka roślin, które czekają na posadzenie, z tego co pamiętam to są to:

-sosna pyramidalis
- 2 perukowce
- jodła kalifornijska
- świerk serbski
- 2 Żywotniki zachodni 'Europe Gold'
- pęcherznica diabolo,
- jakaś odmiana cyprysika groszkowego
- cyprysik lawsona
jeszcze kilka typowych iglaczków

Możnaby uwzględnić te roślinki, które wymieniłem.
Gardenarium 22:56, 05 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo pomoże schemat tej działki z naniesionymi roślinami, łatwiej będzie doradzić. Wymiary także się przydadzą.

Witam na Ogrodowisku Polecam rośliny zimozielone, ale o barwnych liściach, aby ogród był cały rok ozdobny.(trzmieliny, żurawki, bukszpany, ostrokrzewy, pachysandrę) Dalej pokombinujemy, jak zamieścisz mapkę ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemo445 23:00, 05 lip 2011

Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 8
Wystarczy mapka tego placu o którym mowa? Da radę jakoś sensownie wkomponować te roślinki, które z nazw wymieniłem w poprzednim poście?
Sebek 23:00, 05 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tak. Choć jeśli masz inne miejsca do obsadzenia to je też nanieś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 23:07, 05 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ogród wygląda najlepiej kiedy jest integralną częścią domu i jakby jego wykończeniem. Poszedłbym
na Twoim miejscu w proste linie a nie w zakola. Wyspa jest dobrym pomysłem ale przemyśl dobrze jej
kształt. Dobrze jest wyznaczyć centrum ogrodu wokół którego wszystko będzie się skupiało. Punktem
odniesienia może być np. drzewo Naprawdę zachęcam do sadzenia. Plac jest okazały i piękny okaz
drzewa naprawdę będzie się super prezentował. To są same zalety ładny i przyjemny widok z okna
zamiast na parking, w zimie brak liści i tym samym większa ilość światła w mieszkaniu, latem cień i
ochrona trawnika przed wysychaniem i tak dalej... Poza tym każdy w życiu powinien posadzić swoje
drzewo w ogrodzie więc to akurat dobra okazja

Proponuje Tulipanowca, który szybko rośnie, sadzonki są dostępne na allegro za ok. 30 zł już z
przesyłką. W pierwszym roku tylko zapobiegawczo dobrze jest do zabezpieczyć na zimę. Jesienią
przebarwia się na intensywnie żółty kolor, latem ma oryginalny odcień zielonego oraz dekoracyjne
pomarańczowe kwiaty ponieważ jest to drzewo spokrewnione z magnolią. Może z powodzeniem
być posadzony w samym środku placu. Nie trzeba się bać rozmarów, po 15 latach może uda mu
się dopiero sięgnąć do drugiego piętra budynku. Albo coś z reprezentacyjnych iglaków, które lubisz.


Iglaki z przed tarasu lepiej przekopać pod siatkę tak aby stworzyć z nich gęsty żywopłot. Teraz są
zbyt rzadko posadzone i dużo widać a zależy Ci na prywatności Nie wiem które strony działki
chciałbyś zasłonić. Rzuć okiem na projekt nasadzeń, może jakieś rozwiązanie akurat Ci się
spodoba lub zainspiruje do nowych koncepcji
____________________
paweł
przemo445 19:41, 06 lip 2011

Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 8
Nie bardzo wiedziałem jak się za to zabrać, ale mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy.



Widzę, że jest trochę mało czytelnie. Dlatego napisze nazwy krzaków, zaczynając od dołu od lewej strony:
- złotokap
- thuja
- thuja
- cis
- maki
- weigelia
- thuja
- świerk srebrzysty
- cyprysik lawsona
- thuja
- trzmielina
- cyprysik
- jodła
- 2 thuje
- forsycja
- pigwowiec
- kosodrzewina
- jukka
- 2 iglaki, których nazw nie znam, ale podobno mają się płożyć
- pigwowiec
- 2 krzaki, których nazw nie znam, 1 z nich rzekomo płożący, a drugi jest bardzo ciekawy, pokrojem przypomina cyprysik groszkowy, ale to nie to, kupiony w okolicznej szkółce, ale niestety nazwy mi nie podano.

Wymiary to 15m x 13m

W razie potrzeby postaram się jakoś poprawić ten rysunek. Proszę o wyrozumiałość, plan ogrodu rysowałem pierwszy raz.

kaisog1 20:37, 06 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
alinak 22:17, 06 lip 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
z tego co widać to masz drzewa i krzewy kulisowe , teraz tylko to pogrupować . a chcesz to w ogóle przesadzać czy raczej zostawić i do tego coś dorobić
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
przemo445 22:40, 06 lip 2011

Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 8
Szczerze mówiąc na razie myślałem o tym żeby obsadzić ten pusty plac, niekoniecznie zmieniając jego obrzeża.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies