Gdzie jesteś » Forum » Róże » Towarzystwo dla róży Pilgrim lub Snow Waltz

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla róży Pilgrim lub Snow Waltz

Aslena 12:36, 05 lis 2017

Dołączył: 05 sty 2017
Posty: 4
Jak w tytule, szukam wysokiej, rozowej rozy, na rabate na ktorej bedzie pilgrim (ew Snow Waltz) na obelisku. Ta roza ktorej szukam tez ma byc poprowadzona na obelisku. Czy ktoras z ponizszych roz sie nadaje, jest wystarczajaco wysoka?
Mam takie kupione, czekaja na posadzenie:
-Alnwick
-Cl Reinessans
-Lavender Ice (ta jest niska)
-Leonardo da Linci

Ewentualnie czy Pilrim i Snow Waltz beda pasowac jako sasiedztwo, nie sa za podobne?
Gardenarium 07:53, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do róży Pilgrim raczej biała drobna różyczka tylko pasuje, albo niebieski Clematis. Ta róża ma bardzo pełne kwiaty, trudno dobrać towarzystwo, będą się obie "dołowały" zamiast wydobywać ich piękno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:58, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tu jest z różą Crocus Rose

ale mi się to średnio podoba. Mdło strasznie. Trzeba podkreślić Pilgrim ciemnym granatem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:00, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jedyną różą jaka do PIlgrim pasuje jest pojedyncza

'Shropshire Lass'

Tylko że na niektóych zdjęciach wygląda jak bladoróżowa, a to już by nie było dobrze. Szukaj róży białej, o pojedynczych płatkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zagajanka 22:46, 10 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Żadna z tych róż (Alnwick, Clair Renaissance, Lavender Ice, Leonardo da Vinci) nie nadaje się do prowadzenia przy obielisku - są albo za niskie, albo mają sztywne pędy.

Tak jak Szefowa pisze - do Pilgrim (polecam, śliczna), pasuje albo coś drobnego białego (może jś ramblerek - zajrzyj do Robaczka), albo kontrastowego (np jś fiolecik w stylu Veilchenblau) - albo nie koniecznie róża, może właśnie powojnik?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Aslena 20:28, 19 lis 2017

Dołączył: 05 sty 2017
Posty: 4
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Późno odpisuję, ale przeczytałam już dawno, co napisałyscie. Róże zadołowane w donicach na tymczasowych miejscach.U nas ziemia już zamarznięta i pewnie tak już zostanie do marca. Jakiś powojnik, Clematis może byłby rozwiązaniem, a jak nie to po prostu zostawię samotnie Pilgrima na jednej piramidzie i Snow Waltza na drugiej piramidzie.

Pozostałe róże wsadzę na osobnej rabacie i zrobię sobie Różankę Swoją droga to w nieco szalony sposób kupowałam róże. Chodziłam i wachałam. Większość z nich kupiona dla zapachu .

malgosia_2411 10:04, 04 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 50


Dzień dobry wszystkim,

a ja poprosze o poradę. Moje róże Pilgrim w tej chwili wyglądaja tak jak na zdjęciach. Nie wiem czy powinnam je mocniej przyciąc? czy one tak rosną a może można je przyginać do ziemi bedą niższe i wytworzą duzo kwiatów?

Rosna zaraz po wejściu do ogrodu, dwa krzaczki w towarzystwie bukszpanów i bluszczu na siatce.
____________________
Gosia - maly delikatny ogrod
Agulinda 06:29, 01 lis 2020

Dołączył: 01 lis 2020
Posty: 2
U mnie Pilgrim rośnie obok Gipsy Boy i Tuscany. Bardzo mu w nich do twarzy
A_gawa 17:43, 09 kwi 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Mnie przekonują granaty i biele za towarzystwo dla Pilgrima. Przepiękne zestawienie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies