Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Korzenie roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Korzenie roślin

Magdalena 14:48, 07 lip 2011

Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 8
Witajcie, ma taki problem...w ogrodzie mam cisy dosyć stare. Ich korzenie sa prawie na wierzchu, chciałabym pod nimi coś urzadzić ale nie wiem czy da rede tam posadzić roślinki. Czy jesli posadze rosliny pomiedzy korzeniami cisów to one sobie poradza?No i jakie gatunki były by najlepsze? Dodam, że pod cisami jest cień. Myślałam o runiance japońskiej? Generalnie chodzi o to żeby rosło tam coś co zadarni ziemie pod nimi? A czy hosty sie nadają?
Gardenarium 17:14, 07 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pachysandra to dobry wybór, u mojej mamy też rośnie, hosty także są wytrzymałe.
Na pewno da radę bluszcz, zwłaszcza jeśli posadzisz go nieco dalej, a potem należy ukierunkować na cis i ukorzeni się po wierzchu. Jednak z początku trzeba te nowerośliny podlewać i posypać kompostem po wierzchu.

Może irga "Major" też dałaby radę, bo ukorzenia się gałazkami no i trzmielina Fortunego- kolorowe odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:09, 07 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dobry byłby także barwinek, lecz on jest bardzo ekspansywny.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies