Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

dominika_ 17:25, 10 gru 2019


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Też mnie sprawy zawodowe pchłoneły Aktualnie zwalniam i wypoczywam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Basilikum 17:52, 10 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Dobrze, ze da sie zwolnic udanego wypoczynku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 19:05, 11 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
powiesilism/ustwilismy karmniki, ruch jak na Piotrkowskiej uwielbiam przy sniadaniu parzec przez okno na nasze ptasie kino.

Tacy dziwni futrzani amatorzy ziarenek srawdzali co wsrodku
fotka niestety nie najlepsza, bo za dlugo szukalam aparatu

(kotow bylo na poczatku 4)

Mrozno sie zrobilo wiec i niebo klarowne i w zwiazku z tym piekne zachody slonca


kaczki rozrabiaczki mja sie dobrze, nowe miejsce im sie podoba. mam nadzieje, ze wyjadly tam juz wszystkie jaja slimakow i w przyszlym sezonie bedzie ich mniej
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 19:34, 11 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
No ogrodowe podsumowanie jakos nie mam czasu i checi. Choc mysle, ze powinnam tak nawet dla siebie. Moze jakos na przelomie roku znajde chwile dluzsza.
Ale mam plany:
-w lutym chce zrobic trzy dnowy kurs ogrodowy, po kilku jeszcze takich kursach bede mogla przystapic do egzaminu, ktory uprawni mnie do doradztwa ogrodniczego, prowadzenia kursow w klubie ogrodnika...
- jakos wiosna jak ogrod ruszy chcemy postarac sie o plakietke "Ogrod naturalny"
- przyszly rok bedzie stal pod znakiem sadzenia drzew i krzewow. Powoli rozgladam sie po watkach co kto ma i spisuje i planuje
- chcemy tez zrobic ogrodzenie, mamy juz materialy teraz tylko czas musimy wygospodarowac
- planujem w rogu ogrodu od strony ulicy (po prawej od luku) wybudowac altane,
- bedziemy mieli wiecej ogrodowych gosci - za posrednictwem powiatu nasze gospodarstwo zostalo umieszczone w broszurze z propozycjami wycieczek po wieskich gospodarstwach. Bedziemy opowiadac o hodowli owiec, o ogrodzie i czestowac naszymi smakolykami
- beda tez do nas przyjedzac kempingi. Mozna bedzie u nas taki kemping na jedna noc u nas postawiec, ogladnac ogrod, zjesc sniadanie przez nas przygotowane, kupic w sklepiku kielbase na ognisko i co tam jeszcze mamy...
- od 1 wrzesnia pracuje na wlasny rachunek
hmm chyba tyle a co zycie przyniesie...??
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 19:50, 11 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Swietne plany. Mocno trzymam kciukasy
Plakietka Natur im Garten, wow! Mysle, ze ja otrzymacie. Masz kompostownik? Pewnie masz A chcesz kiedys zaprosic do siebie Karla Plobergera?

A co to za kurs? Mozesz mi napisac na priva?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 19:57, 11 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Plany ambitne i super tak trzymać, życzę by się interes kręcił i kwitł bujnie
Krzewy i drzewa to świetny pomysł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 20:14, 11 gru 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U nas też dziś mroźno, od rana -4 stopnie i tak trzymał mróz cały dzień i teraz znowu mróz.Lubię taki mróz, zdrowe, rześkie powietrze, ale o śniegu nic nie słychać.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Basilikum 21:02, 11 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Anda napisał(a)
Swietne plany. Mocno trzymam kciukasy
Plakietka Natur im Garten, wow! Mysle, ze ja otrzymacie. Masz kompostownik? Pewnie masz A chcesz kiedys zaprosic do siebie Karla Plobergera?

A co to za kurs? Mozesz mi napisac na priva?


podeslalam linki
plakietka dokladniej nazywa sie "Bayern blüht – Naturgarten“
kopostownik mam olbrzymi kiedys go pokazywalam, wiosna bedzie pierwszy kompost
Tego Karla to ja nie znam, to cos jak Maja?? to nie chce, moze za 10 lat

Sylwia troche tych krzewow i drzew juz mam ale pare dosadze jeszcze

Gosia u nas -6 bylo wrrr nie lubie jak tak zimno, no chyba,ze na spacer z kijami abo bieganie to mi obojetnie. Snieg byl w prognozie ale juz sie zmyl, czyli nie padalo a prognoza sie zmienila
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 21:50, 11 gru 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Super plany, niech się spełniają Masz pw.
____________________
Dwa ogrody
pestka56 00:58, 12 gru 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Znakomity plan na nowy rok
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies