Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 09:35, 13 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Grazynko dziekuje za dobre slowo


Sikorka: Puk, puk!
Chłopiec: Kto tam?
Sikorka: Otwórz, to ja sikorka!
Chłopiec: A, dzień dobry, co słychać?
Sikorka: Bardzo źle! Rano mąż mój był w lesie. Myślałam, że coś przyniesie. Potem synowie byli w ogródku. Także bez skutku.
Chłopiec: A ty szukałaś pożywienia?
Sikorka: O sobie już nie mówię. Byłam i za górką, i za tymi topolami dwiema. Nigdzie nic nie ma. Myślałam już, że zginę. Wszystko śnieg zaściela. Ale przypomniałam sobie, że mam jeszcze ciebie, przyjaciela.
Chłopiec: O, masz tu słoninkę, przyjaciel cię nie zawiedzie.
Sikorka: Tak! Najlepszych przyjaciół poznajemy w biedzie.
Cz. Janczarski „Przyjaciel zza okna”
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gobasia 09:46, 13 sty 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Właśnie tak...przjaciól poznajemy w biedzie
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hankaandrus_44 10:14, 13 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Przytuliłaś modraszkę! Uwielbiam te sikoreczki!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 10:28, 13 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu glownie mam modraszki i sosnowki a jeszcze kowalik przylatuje do karmnika. Wroble mam tez ale one na wierzbie siadza i rozrabiaja.

Basiu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 13:04, 13 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
____________________
Kasia
eda 13:29, 13 sty 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
miło popatrzeć na ptaszki wesoło zajadające macham Izabelka buziaki zostawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basilikum 19:32, 13 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
oj tak Edytko uwielbiam te ptaszki

a dzis slyszlam dzieciola zielonego, ciekawa jestem kiedy zagladnie do karmnika

Musze Wam pokazac taka jedna roze.
Rosla u Tesciowej na grobie ale zrobila sie za duza wiec ja przenieslismy do ogrodu. Potem w miejscu gdzie ona rosla zrobili nam przylacze wody wiec ja znow przesadzilismy (czyli w sumie R ja przesadzil bez mojej wiedzy - ja bym jej tam nie sadzila ). No i ta roza tak to wszystko ladnie zniosla z dostojenstwem. No i teraz w styczniu wyglada tak



polazilam po ogrodzie ale nie dozlam do jasminu - no zapomnialam o nim- i w sumie nic nowego nie kwitnie i dobrze. Kly powystawiane ale nazazie roslinki jak w styczniu czyli kwitnie tylko kalina i ciemiernik
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 20:34, 13 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Bo niektóre rośliny zaprogramowane są na długość dnia/może nawet wszystkie?/ i wcześniej nie ruszają z do życia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 10:44, 15 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu tak, choc ja juz kiedys koncem stycznia krokusy pierwsze mialam, te botaniczne.

Musze Wam moje ptaszki pokazac


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 10:50, 15 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Ładne masz ptaki w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies