Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 13:33, 02 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mira cmok cmok

Ewa tak roznie, czasami duzo sprzedaje wczoraj jeden kieliszek na jajko. Mam juz kilku stalych klientow, ktorzy kompletuja zestaw i kupuja raz kilka talerzykow, raz kubki.... Ostatnio dobrze srzedaja sie walki, chyba musze domowic. Z uszytek znow dobrze ida male rzeczy takie za 5-10€

taki ptaszek usiadl u nas na plotku



w nocy mielismy burze, walil grad, blyskalo sie i grzmialo. Czyzby pierwsza wiosenna burza?
No i wlsnie przez okno odkrylam ierwsze krokusy, musze im fotke zrobic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 14:23, 02 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Jakiś jastrząb? Poluje na myszy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 14:45, 02 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no mamy tutaj kilka takich no i mam nadzieje, ze i myszy mniej

jasmin spod kosciola kiedy moj taki bedzie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 15:38, 02 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pięknie Iza i wiosna też już. U nas bociany się pojawiają – ktoś na fb pokazywał. Koło nas żurawie nadal pokrzykują. U mnie w ogrodzie jakoś jeszcze nic nie kwitnie. Może dlatego, że strasznie sucho do wczoraj było, zimno przez ostatnie kilka dni, koło zera w dzień. Wiatr duje nawet dziś, choć zrobiło się wczoraj +10. I od wczoraj wieczór pada taki średniaczek.
Oby się ta wiosna nie skończyła gwałtownym oziębieniem. Śnieg okey, bo nawodni.
____________________
Kasia
Kasya 15:47, 02 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
Krogulec chyba ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Basilikum 16:36, 02 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
pestka56 napisał(a)
Pięknie Iza i wiosna też już. U nas bociany się pojawiają – ktoś na fb pokazywał. Koło nas żurawie nadal pokrzykują. U mnie w ogrodzie jakoś jeszcze nic nie kwitnie. Może dlatego, że strasznie sucho do wczoraj było, zimno przez ostatnie kilka dni, koło zera w dzień. Wiatr duje nawet dziś, choć zrobiło się wczoraj +10. I od wczoraj wieczór pada taki średniaczek.
Oby się ta wiosna nie skończyła gwałtownym oziębieniem. Śnieg okey, bo nawodni.

widzialam te bocki
U nas znow mokro. Musze Wam pokazac fotki mojego trawnika ale to na osobny post.

Kasya ja mysle, ze jastrzab. One podobne sa ale krogulec troche smuklejszy jest.


no i mam pierwsze krokusy. Troche im za ciemno i zimno wiec sie skulily troche
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 16:44, 02 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wiosna Takie skulone pierwszaczki najbardziej cieszą.
____________________
Dwa ogrody
Basilikum 16:47, 02 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no i o wodzie w ogrodzie musze napisac. Cos konieczie z tym fantem musimy zrobic






Kiedys w naszym domu byl mlyn. W rogu ogrodu byly tama, ktora spietrzala wode i kiedy przychodzil czas mielenia tama bya otwierana. mamy gliniaste poloze i woda poprostu stoi. Bylo zle w poprzednie zimy ale w ta jest tragicznie. W miejscu gdzie byla ta tama z ziemi wyplywa poprostu woda. Emus kilka razy szpadel wbil i tam mamy jakies zrodelko. Nasz ogrod jest pod lekkim skosem i wiec z tego miejsca gdzie to zrodlo woda leci w kierunku strumienia. Wczoraj Emus wbil pare razy szpadel i kaczki maja kapielisko. Myslimy, ze jedna z przyczyn jest tez to, ze odlaczono nas do wodociagu. Kiedy czerpalismy woe ze studni problem byl mniejszy. Tak sie teraz zastanwiamy, czy w miejscu gdzie woda wyplywa nie zrobic jakiegos malego bajorka.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 17:11, 02 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
paniprzyroda napisał(a)
Wiosna Takie skulone pierwszaczki najbardziej cieszą.

oj tak zagladam juz za nimi, te zawsze pierwsze. Choc w zeszlym roku posadzilam kolejne botaniczne 'Cream Beuty' ite juz maja kilka dni listki i zolte w srodku widacale te niebiskie je przegonily
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 17:22, 02 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Widocznie źródełko się dowiedziało, że kaczki potrzebują wykąpać się, to i wylało!

Ja nie znam się, może jakiś drenaż trzeba zrobić. Tylko, że to inwestycja. hmmm
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies