Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Kasya 08:04, 07 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Basilikum napisał(a)
Basiu chcemy, tylko nie wiemy jak o wszystko ugryzc. Mielismy go w planach na kiedys tam a tu nagle jest i na dodatek wybral sobie sam miejsce

O jak fajnie
Ja jestem za i czekam z niecierpliwością
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gobasia 10:34, 07 lut 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Basilikum napisał(a)
Elu sadzawka juz dosc gleboka, cos Emus wczoraj jeszcze kopal ale nie wiem ile, jak wrocilam do domu bylo ciemno. Dzis jedziemy zwir kupic na dno jak Danusia pisala. Nie wiem czy agro jeszcze potrzebna.. no i bedziemy sie zastanawiac nad tymstrumieniem z sadzawki. To troche glupie miejsce bo na granicy ogrodu by byl. No i nie wiemy co z orzeczem, rosnie chyba za blisko i trzeba go przesadzic. Rosnie tam trzeci rok i jeszcze moze by sie go udalo z duzo bryla korzeniowa wykopac
na rosliny musimy trohe poczekac, bo jeszcze szkolki spia.
Dzis bedziemy tez polki formowac na rosliny czyli Emus bedzie a ja bede patrzec
ma


Na granicy ogrodu ,super bedzie ,a do tego strumień i jakby ta woda ze stawu do strumienia przelewala sie wodospadem...... ach tak sobie marzę ,(bo u mnie był tak plan już zatwierdzony na 2019r no ale wszystko wzięło w łeb)

Jeśli to orzech włoski to może być problem,bo on ma korzenie tak grube jak konary
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Basilikum 13:38, 07 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Basiu zobaczymy czy da sie wodospad zrobic hmm
Orzech nie ma grubych galezi wiec moze i korzeni tez nie
juz wstawiam fotki pogladowe
tu jest staw by bylo widac gdzie jest, to jest rog ogrody prawie, tam gdzie koniec jest juz laka wiec troche przez "granice" przeszlismy


tu widac orzech, on jest teraz jakies 1-1,5 metra od stawu


tu calkiem po prawej widac orzech no i ziemie ze stawu, woda stoi az do samej gory, wiec szansa na wodospad jest, trzeba chyba tylko ten brzeg folia zabezpieczyc.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 13:51, 07 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Oczar rozszalal sie na calego, niestety nie stracil jeszcze lisci wiec widok taki jaki jest. W poprzednich latach lisci nie mia o tej porze hmmm


rannikow juz wiecej
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 13:54, 07 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
slonko swieci wiec krokusy sie ciesza


tulipany pokazuja listki


a czosnki nie chca gorsze byc
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
eda 13:58, 07 lut 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basilikum napisał(a)
Ewo dziekuje ogadnelam

moje przedwiosnie




Hej zgadzam się z Hanusią już wiosna pełną parą u ciebie i tyle się krząta ptaków i zwierzaków wesołoo
Tancerze pięknie ubrani i drewno na bazarkach zawsze będzie mi się podobać dzięki buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 13:59, 07 lut 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ooo i jeszcze lepiej suuuper ale miło popatrzeć
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Anda 14:34, 07 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Fajny stawik
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 14:53, 07 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz bosko

Z oczarem mnie pocieszyłaś. Moje w doniczkach też nie straciły liści i się bardzo bałam że po prostu padły... moje nie kwitną ale jest szansa że żyją...



wiosna u Was!!!
____________________
Mój nowy ogródek
pestka56 14:58, 07 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nie wiem, czy dacie radę ten orzech przenieść bez szkody dla niego. My przesadzaliśmy orzech z drogi, bo wiewiórka zrobiła rozsadę z naszego starego Miał średnicę pnia 6 cm. Nakopaliśmy się okropnie. Katorga. Korzenie miał nawet dlugości 5 metrów rozciągnięte na boki. Przyjął się. 2 lata chorował, ale rośnie. Twój już pokaźnej grubości. Może sie nie udać.
Z drugiej strony będzie sypał liśćmi do stawu. Nie wiem jak takie pełne garbnika liście zadziałają na wodę.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies