Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

mira 22:53, 27 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
popracowalam w ogrodzie, posadzilam truskawki i przesialam troche kompostu.
To miejsce gdzie bedzie nowa rabata wysypalismy piachem, teraz rozrzucam tam kompost i potem dorzuce jeszcze obornika owczego. Tam jest straszna glina. Wiec po tych wszystkich zabiegach przekopiemy i posiejemy facelie. Nasadzenia beda za rok, w tym czasie pozormnazam roslinki przemysle co i gdzie, o i moze kupie jakies drzewko czy krzaczek

czy ja dobrze kombinuje??


bardzo dobrze
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 10:23, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Miro


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 10:30, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Emus zaczyna budowe pergoli


przymierzamy "nowe" mebelki


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 10:32, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Basilikum napisał(a)

marwi mnie, ze w naszym powiecie juz 170 osob chorych


Macie chyba w Niemczech najlepiej jeśli chodzi o opiekę szpitalną, bo jest umieralność na poziomie zwykłej grypy. Więc chorzy mają duże szanse na wyzdrowienie. U nas się ludzi tylko zamyka w domach, a szpitale nie mają nawet maseczek. U nas rząd myśli tylko o wyborach prezydenckich. Zero pozytywnych działań. Na szczęście jest WOŚP, która kupuje co może dla szpitali.
____________________
Kasia
pestka56 10:35, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Basilikum napisał(a)
popracowalam w ogrodzie, posadzilam truskawki i przesialam troche kompostu.
To miejsce gdzie bedzie nowa rabata wysypalismy piachem, teraz rozrzucam tam kompost i potem dorzuce jeszcze obornika owczego. Tam jest straszna glina. Wiec po tych wszystkich zabiegach przekopiemy i posiejemy facelie. Nasadzenia beda za rok, w tym czasie pozormnazam roslinki przemysle co i gdzie, o i moze kupie jakies drzewko czy krzaczek

czy ja dobrze kombinuje??


Super
____________________
Kasia
pestka56 10:38, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Czym zapezpieczacie mebelki? Moje olejuję raz na 2-3 lata i świetnie się trzymają.
Możesz użyć pokostu lnianego, bo najgłębiej penetruje.
____________________
Kasia
Basilikum 10:38, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiu tak umieralnosc u nas niska jak na te tysiace chorych, porownuje juz o kilku dni dane z roznych panstw. Czym wiecej chorych tym niej miejsc w szpitalach i przy respiratowach. Minal juz tydzien od kiedy ogloszona calkowita kwarantanne, mam nadzieje, ze wyniki bede juz lada dzien widoczne w mniejszej liczbie nowych zachorowan.
Wczoraj czytalam, ze kara policja za wylazenie z domu bez potrzeby. Zlapali dwoch emerytow, ktorzy pojechali na rynek zobaczyc co sie dzieje i przysiedli sie u jednego w aucie i plotkowali. Teraz kare musza zaplacic.

ciekawe czy pachnie....
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 10:41, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
pestka56 napisał(a)
Czym zapezpieczacie mebelki? Moje olejuję raz na 2-3 lata i świetnie się trzymają.
Możesz użyć pokostu lnianego, bo najgłębiej penetruje.


Kasiu one sa jakas farba pomalowane, trzeba ja jakos usunac. No i rozgladnac sie za tym pokostem hmmm czy to u nas do zdobycia...


no nie pachnie -powachaj sam....
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 11:06, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Trzeba mieć nadzieję Na szczęście wiekszość ludzi jest odpowiedzialna.

Ile ty masz tych kiciorków? U mnie pięć sztuk grasuje. Bardzo są zabawne.
Piękne zdjęcia.

Farbę można zmyć, zedrzeć / zeszlifować ile się da. Na fb jest kilka polskich grup odnawiających meble
Zadałam pytanie znajomemu, który pięknie odnawia meble.

Pokost powinniście mieć w sklepach. W PL w budowlanych jest firmy Vidaron. Jest też zwykły olej lniany. Też dobry i naturalny, ale płycej penetruje.
____________________
Kasia
Basilikum 11:17, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no musze poszperac, nie mam pojecia jak to sie nazywa. Teraz wszystko zamkniete u nas, wiec musze poczekac. No i teraz inne roboty mam wiec mebelki musza poczekac.. W najgorszm wypadku kupie w Polsce jak bedziemy.

Kotow mamy 7 w tym cztery male rozrabiaki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies