Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Anda 11:29, 28 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Leinsamenlack albo Leinölfirnis chyba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 12:11, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nie ma jak forumki Ewa

Mam odpowiedź od renowatorów Możecie zacząć nagrzewać opalarką i oskrobywać. Dopiero jak się nie da, to kupić preparat chemiczny do usuwania powłok malarskich.
____________________
Kasia
Basilikum 12:23, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiu Ewa dziekuje super jestescie Traz nie ale moze w maju bedzie czas na renowacje mebelkow.
Emus sie bierze za fundament
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 12:32, 28 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
pestka56 napisał(a)
Nie ma jak forumki Ewa



Moge tyko powtorzyc Nie ma jak forumki, Kasia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 12:35, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no nie ma jak forumki Ewa i Kasia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 19:58, 28 mar 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Bo w grupie siła
____________________
Kasia
Basilikum 20:35, 28 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
dzis sie napracowalam nad kompostem. Na nowa rabatke wysypalam kolejne 5 taczek i R dolozyl obornik tak super przekompostowany, ze to juz czarnoziem w sumie i to wszystko przegryzl glebogryzarka. Teraz musimy wyznaczyc rabate i czekac do konca kwietnia (bo wtedy mozna facelie wysiewac. Moze jeszcze tam kompostu dorzuce).
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 23:00, 28 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Basilikum napisał(a)
Kasiu tak umieralnosc u nas niska jak na te tysiace chorych, porownuje juz o kilku dni dane z roznych panstw. Czym wiecej chorych tym niej miejsc w szpitalach i przy respiratowach. Minal juz tydzien od kiedy ogloszona calkowita kwarantanne, mam nadzieje, ze wyniki bede juz lada dzien widoczne w mniejszej liczbie nowych zachorowan.
Wczoraj czytalam, ze kara policja za wylazenie z domu bez potrzeby. Zlapali dwoch emerytow, ktorzy pojechali na rynek zobaczyc co sie dzieje i przysiedli sie u jednego w aucie i plotkowali. Teraz kare musza zaplacic.

ciekawe czy pachnie....




U nas drony krążą. I pewnie tych emerytów też tak dorwali. Jeżeli chodzi o tą niska umieralność tak przynajmniej mi mówili też mieszkający w Niemczech że to wszystko zależy od sekcji. Jak przeważa choroba współistniejącą to chory zmarł nie z powodu korony. Tak przynajmniej było 2 tygodnie temu.
Inna sprawa ze służba zdrowia na wysokim poziomie, ale zeby przyjeżdżają leczyć do Polski bo najlepsi dentyści.
U nas piękna pogoda dzisiaj kończy się drugi tydzień kwarantanny i godzinę temu ogłosili spory wzrost 256 zakażonych. Najwięcej w Wawie.
I to jest właśnie kwarantanna miała powstrzymać a tu wzrosty. Z drugiej strony jakby jej nie było znając Polaków bylibyśmy jak Włosi czy Hiszpanie. Kasia ma rację te wybory nas wykoncza tragedia.
Piękna pogoda więc towarzystwo wylęgło na ulicę nad Wisłę. I to taka robota ja siedzę w domu i na pustkowiu na wsi a inni mają wszystko gdzieś.

Iza widzę że zrobiłaś oczko wodne podoba mi się. Nasadz sporo roślin aby woda nie metniala i glony nie rosły bo to katastrofa dla oczka. Dużo tataraku, irysy żółte bardzo oczyszczsja wodę. Jak masz dostęp do szyszek Olszyny dobrze jest je umieścić woreczkach i włożyć do wody, słoma jęczmienna też dobrze robi to wszystko naturalne. Bo chemia też jest ale zawsze to sztuczne i większy wydatek.

Widze, że oczko jest w pełnym słońcu brak cienia może się mylę ale jeżeli tak jest to koniecznie posadz drzewo lub kilka dla cienia. Możesz też rozłożyć nad oczkiem trójkąt z materiału aby było trochę cienia.

Jak czegoś nie będziesz wiedziała to służę pomocą jakby co.
Piękne te wrzośce też mam ale u mnie później kwitnie.


Trzymaj się zdrowo razem z rodziną
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:53, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajne mebelki kociaki przesłodkie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:32, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Podglądam co wyczyniasz. Maski poszyłaś, meble ustawiłaś, to teraz ogród?> Ale cos nam zimnem zawiało. Musimy przeczekac. Miłej niedzieli.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies