Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe ogródki przed blokiem. Jak się ciekawie odgrodzić od sąsiadów?

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe ogródki przed blokiem. Jak się ciekawie odgrodzić od sąsiadów?

Supermint 20:39, 04 sty 2018

Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 8
Mam jeszcze jedno pytanie: czy cis proponowany na przed ogródek jest bezpieczny ze względu na dzieci? Jeśli nie to może jest jakaś alternatywa?
Gardenarium 00:03, 05 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Taxus odmiana 'Hilli' - klon męski, nie ma owoców.

Alternatywa ? - na te warunki nie ma Ewentualnie Thuja Smaragd, ale to już nudy straszne. Co może być na tyle wąskie? Tylko cis albo Smaragd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 08:15, 05 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Danusi projekty cudne. Mnie też najbardziej spodobał się projekt 1. Taki nieoczywisty.
Supermint, witaj
Jak zastosujesz te nasadzenia, które Danusia podpisała na projekcie, osiągniesz fajny efekt.
____________________
Ogródek Iwony II
Supermint 11:10, 05 sty 2018

Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 8
Na pewno się pochwalę w tym wątku po nasadzeniach i później! W jakiej odległości od siatki posadzić ten cis żeby na nią nie nachodził?
Gardenarium 15:19, 05 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A właśnie powinien nachodzić, jak najbliżej, bo i tak nie będziesz tam włazić i przycinać od strony sąsiada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Supermint 15:54, 05 sty 2018

Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
A właśnie powinien nachodzić, jak najbliżej, bo i tak nie będziesz tam włazić i przycinać od strony sąsiada.


Pani Danusiu to nawet jak kupie sadzonkę 60-80cm to od razu ją sadzić przy samym ogrodzeniu? Nie potrzebuje miejsca ani trochę przed siatką aby się rozrosła? Sadzić w moim przypadku w jednym czy dwóch rzędach aby uzyskać efekt szczelnej przesłony?
Iwk4 22:39, 07 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W jednym rzędzie starczy. No, jakieś 40 cm od siatki, jeśli tam jest fundament. Cis się ładnie zagesci.
____________________
Ogródek Iwony II
dominik61 09:28, 11 mar 2018

Dołączył: 11 mar 2018
Posty: 3
Witam serdecznie,
proszę o pomoc w zaaranżowaniu małego ogródka w bloku o powierzchni 34 m. Zawsze mieszkałem w bloku bez swojego małego zielonego kąta, dlatego nie posiadam wiedzy na temat aranżacji tego typu ogródków. Prosiłbym o pomoc - nie mam kompletnie pomysłu jak można zaaranżować ogródek tego typu z tyloma spadkami. Chciałbym aby dookoła były jakieś wysokie rośliny ponieważ wkoło mam chodnik dodatkowo jakieś miejsce abym mógł napić się herbaty w zielonym zacisznym miejscy. Sam ogródek nie jest położony nad garażem i mam możliwość jego podlewania. Proszę o pomoc i jakiś pomysł jak mogę zaaranżować taką przestrzeń abym mógł z rodziną odpocząć w tym moim mały wymarzonym zacisznym miejsu, gdyż dopiero zaczynam przygodę z roślinkami. Dziękuję z całego serca
Supermint 11:44, 09 maj 2018

Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 8
Witam ponownie,

Zastosowałem się do części uwag, wracam i przesyłam efekt obecny.

W rogu hortensja, prawdopodobnie Early Sensation (kupiona 2 lata temu i przesadzana wiec nie pamietam)

Co byście posadzili przed nią? Myślałem o jakiś dwoch miniaturowych rododendronach, choince Jeddeloh i klonie dissectum nigrum ( nie wiem czy sie zmiesci)

A moze poprostu bukszpany lub hortensje polestar widoczne na zdjeciu w doniczkach?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies