Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

anbu 08:08, 25 sty 2021


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wiola wizytówka wymiata Rozpaliłaś we mnie potrzebę aby ta wiosna W KOŃCU przyszła
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wiolka5_7 08:10, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Iwona100 napisał(a)
Ja w zeszłym roku dzieliłam trawy. Kiedyś widziałam zdjęcia, jak dziewczyna je dzieli i zastosowałam to u siebie. Mianowicie wykopuje karpę ,przykłada do niej siekierę i uderza w tą siekierę młotkiem. Na pewno jest to lepszy sposób niż dzielenie szpadlem.
Można o tym przeczytać i zobaczyć w wątku Admete "Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek ziemi" na stronie 770.


Ja właśnie w ten sposób dzieliłam Gracki szpadel odpada.... miskanty korzenią się płytko ,więc nie jest wcale tak ciężko wykopać i podzielić... ale siekiera i młot to podstawa takiej akcji
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:11, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
m_gocha napisał(a)
Wiola! Piękna wizytówka
Dopiero na nią dzisiaj wpadłam. Dwa razy obejrzałam... i wciąż czuję niedosyt
Czekam na ciąg dalszy


Gosiu dziękuję za miłe słowa wizytówka też mi się podoba... wolnym czasem uzupełnię resztę..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:14, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
anbu napisał(a)
Wiola wizytówka wymiata Rozpaliłaś we mnie potrzebę aby ta wiosna W KOŃCU przyszła


Aniu cieszę się,że wizytówka Ci się podoba dzięki ! mi również w końcu się zebrałam...
resztę uzupełnię niebawem a póki co to wiosna daleko ,bo u mnie nowa dostawa śniegu ,eh
Na wiosnę czekam z utęsknieniem... jak co roku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 08:30, 25 sty 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja właśnie w ten sposób dzieliłam Gracki szpadel odpada.... miskanty korzenią się płytko ,więc nie jest wcale tak ciężko wykopać i podzielić... ale siekiera i młot to podstawa takiej akcji

Tak siekiera i młot to sedno sprawy
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Iwona100 08:36, 25 sty 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Mary Gosia - bardzo Wam dziękuję za pomoc

Wiola nie denerwuj się za zaśmiecanie Ci wątku moją niewiedzą.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
April 09:08, 25 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Wiolka5_7 napisał(a)




Absolutnie bajeczne miejsce stworzyłaś. Uwielbiam taką symetrię i porządek w nasadzeniach. Mnogość traw, bez nadmiaru odmian. Z przyjemnością obejrzałam wizytówkę tego pięknego ogrodu.
Mam przy okazji pytanie, pewnie już wielokrotnie pisałaś ale nie mogę odnaleźć nazw traw jakie masz posadzone pod dereniami i obok jeżówek. Wyglądają podobnie na zdjęciu ale różnią się wysokością. Pod dereniami obstawiam Hakone. A co pod jeżówkami, po lewej stronie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 10:22, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Iwona100 napisał(a)

Tak siekiera i młot to sedno sprawy


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:23, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Iwona100 napisał(a)
Mary Gosia - bardzo Wam dziękuję za pomoc

Wiola nie denerwuj się za zaśmiecanie Ci wątku moją niewiedzą.


Nie zaśmiecasz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:29, 25 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
April napisał(a)


Absolutnie bajeczne miejsce stworzyłaś. Uwielbiam taką symetrię i porządek w nasadzeniach. Mnogość traw, bez nadmiaru odmian. Z przyjemnością obejrzałam wizytówkę tego pięknego ogrodu.
Mam przy okazji pytanie, pewnie już wielokrotnie pisałaś ale nie mogę odnaleźć nazw traw jakie masz posadzone pod dereniami i obok jeżówek. Wyglądają podobnie na zdjęciu ale różnią się wysokością. Pod dereniami obstawiam Hakone. A co pod jeżówkami, po lewej stronie?


Aprilku ,ale mi miło za tyle pochwał cieszę się,że nie tylko mi się podoba mój ogród... dziękuję !

Pod dereniami w przedogródku mam posadzone ....Imperatę Red baron i Cyprysiki groszkowe.... ale obstawiam,chyba chodzi Ci o trawy przed Lilakami palibin.... to hakonechloa Albostriata... a po drugiej stronie przed jeżówkami to hakonechloa Aureola....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies