Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 08:34, 21 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Helen napisał(a)
Jak przyjemnie popatrzeć na takie żywe kolorki i bardzo zgrane kompozycje.
Też uwielbiam.


Oj tak ,bardzo przyjemnie, szczególnie w taką pogodę co jest za oknem,brr
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 10:05, 21 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Wiolka5_7 napisał(a)





Co to za białe kłoski na dole na tej fotce? Sesleria jesienna?

Lubisz sporo bylin a ja lubię twój ogród Co tam lubię, UWIELBIAM
Za porządek, symetrię, kolory, konsekwencję i śliczne fotki
Ja w tym sezonie mam postanowienie żeby nic nie kupować ale dzielić własne rośliny, żeby ograniczyć ilość gatunków właśnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 11:32, 21 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
April napisał(a)


Co to za białe kłoski na dole na tej fotce? Sesleria jesienna?

Lubisz sporo bylin a ja lubię twój ogród Co tam lubię, UWIELBIAM
Za porządek, symetrię, kolory, konsekwencję i śliczne fotki
Ja w tym sezonie mam postanowienie żeby nic nie kupować ale dzielić własne rośliny, żeby ograniczyć ilość gatunków właśnie.


Brawo,tak to sesleria
Tak lubię dodatek bylin do traw...

Dziękuję za tyle miłych słów Aprilku
A ja uwielbiam Twój leśny ogród ...moje marzenie

Popieram pomysł dzielenia i powtarzalności roślin... Też tak robiłam...ogród jest wtedy spójny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
basia3012 23:18, 21 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Też Wiolu wzdycham do Twojego letniego ogrodu. Piękna zieleń, soczysta, wymarzona. Hortensje kwitły Ci przepięknie. Pamiętam, pisałaś, że cięłaś je wiosną trochę wyżej niż w poprzednich sezonach. Czy po sezonie polecasz ten sposób?
Wiolu, ja też w tym roku miałam zająć się tylko pielęgnacją tego co mam.I głośno to deklarowałam.
Jednak tydzień temu różaneczniki mi się zamarzyły i już wertuję internet i szukam odpowiednich dla mnie. Cóż, marzenia trzeba spełniać, szczególnie takie przyziemne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:42, 21 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Przejrzałam Twoją wizytówkę. Stworzyłaś piękne miejsce.
Imperata dekoruje ogród, pięknie wygląda. Czy rozłazi się, może ma jakieś ograniczenia?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 09:28, 22 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
basia3012 napisał(a)
Też Wiolu wzdycham do Twojego letniego ogrodu. Piękna zieleń, soczysta, wymarzona. Hortensje kwitły Ci przepięknie. Pamiętam, pisałaś, że cięłaś je wiosną trochę wyżej niż w poprzednich sezonach. Czy po sezonie polecasz ten sposób?
Wiolu, ja też w tym roku miałam zająć się tylko pielęgnacją tego co mam.I głośno to deklarowałam.
Jednak tydzień temu różaneczniki mi się zamarzyły i już wertuję internet i szukam odpowiednich dla mnie. Cóż, marzenia trzeba spełniać, szczególnie takie przyziemne.


Basiu miło mi za tyle pochwał ogrodu, dziękuję

Tak hortensje pierwszy raz cielam wyżej,tak na ok.40 cm.
Zawsze cielam nisko,ale kwiaty były ogromne i się kładły na ziemię po ulewie .
Teraz kwiaty są ciut mniejsze i się nie pokładają,pierwszy raz nie musiałam wiązać
Polecam takie cięcie, teraz zawsze tak będę cięła

Ja też Basiu miałam już nic nie kupować,a chodzę po ogrodzie i knuję muszę dokupić aż 2 molinie ,ha ha

Różaneczniki mam 4 szt.miałam więcej ,ale oddałam mamie,bo u mnie na patelni przypalalo je ciągle.Tak więc jeśli masz półcieniste stanowisko,to kupuj

Oj tak marzenia trzeba spełniać

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:32, 22 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
basia3012 napisał(a)
Przejrzałam Twoją wizytówkę. Stworzyłaś piękne miejsce.
Imperata dekoruje ogród, pięknie wygląda. Czy rozłazi się, może ma jakieś ograniczenia?


Dziękuję Basiu
Powiem Ci, że ogród od początku przeszedł wiele zmian,ale ostatecznie jestem bardzo zadowolona już nic nie zmieniam,niech wszystko się rozrasta

Imperatę uwielbiam,mam w kilku miejscach
Tak u mnie się rozłazi dosłownie jak perz.W jednym miejscu nie mam ogranicznika i wrasta mi w ścieżkę. A tam gdzie wkopalam pas blachy taki ok.10 cm, bądź mam wkopane obrzeże betonowe,to jest ok.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
jolanka 19:21, 22 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Nacieszyłam oczy
ale jak do Ciebie przychodzę to wpadam w kompleksy, Ochhhh

Zmartwiłam się tą imperatą, posadziłam w dwóch miejscach a jeśli tak się panoszy to muszę coś wiosną z nią zrobić.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
basia3012 21:04, 22 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Wiolka5_7 napisał(a)


Basiu miło mi za tyle pochwał ogrodu, dziękuję

Tak hortensje pierwszy raz cielam wyżej,tak na ok.40 cm.
Zawsze cielam nisko,ale kwiaty były ogromne i się kładły na ziemię po ulewie .
Teraz kwiaty są ciut mniejsze i się nie pokładają,pierwszy raz nie musiałam wiązać
Polecam takie cięcie, teraz zawsze tak będę cięła

Ja też Basiu miałam już nic nie kupować,a chodzę po ogrodzie i knuję muszę dokupić aż 2 molinie ,ha ha

Różaneczniki mam 4 szt.miałam więcej ,ale oddałam mamie,bo u mnie na patelni przypalalo je ciągle.Tak więc jeśli masz półcieniste stanowisko,to kupuj

Oj tak marzenia trzeba spełniać



Moje hortensje też kładły się pod ciężarem kwiatów. Mąż zrobił z prętów takie obejmy i było Ok.
Wiolu, a jeśli przytnę je wyżej to czy cały krzew też jest wyższy? Czy wielkość jest podobna do tej jak cięłaś niżej?
Z tym chodzeniem po ogrodzie i knuciem to chyba wiele z nas tak ma.
Ale jeśli sprawia nam to przyjemność i relaksuje to knujmy. Chociaż brzmi to groźnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 08:51, 23 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
basia3012 napisał(a)


Moje hortensje też kładły się pod ciężarem kwiatów. Mąż zrobił z prętów takie obejmy i było Ok.
Wiolu, a jeśli przytnę je wyżej to czy cały krzew też jest wyższy? Czy wielkość jest podobna do tej jak cięłaś niżej?
Z tym chodzeniem po ogrodzie i knuciem to chyba wiele z nas tak ma.
Ale jeśli sprawia nam to przyjemność i relaksuje to knujmy. Chociaż brzmi to groźnie.


To fajnie
Tak krzew jest wyższy,ale mi to akurat pasuje.

W sprawach ogrodowych to knucie uszczęśliwia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies