Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 08:55, 23 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
jolanka napisał(a)
Nacieszyłam oczy
ale jak do Ciebie przychodzę to wpadam w kompleksy, Ochhhh

Zmartwiłam się tą imperatą, posadziłam w dwóch miejscach a jeśli tak się panoszy to muszę coś wiosną z nią zrobić.


Ciszę się, że nacieszyłaś oczy Jolu
Dzięki za pochwały
Nie wpadaj przeze mnie w kompleksy

Ja mam przepuszczalną glebę,to naprawdę panoszy się jak perz... Warto jakąś zaporę wkopać, bądź ewentualnie wyrywać ,gdy wyrośnie za bardzo,bo łatwo wychodzi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magara 23:43, 23 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Wiola, czytam o Twoich doświadczeniach z wyższym cięciem hortensji. Mam trzy 3-4 letnie limki, zawsze cięłam nisko, chyba w tym sezonie spróbuję wyżej - też wyższe krzewy by mi pasowały
Czy przy tym wyższym cięciu zauważyłaś różnice w czasie kwitnienia - kwitły później albo wcześniej?

I jeszcze jedno - gdybyś miała chwilę zajrzyj proszę do mnie - na 14 stronie mam zdjęcie rabaty rogalowej i tam w doniczkach widać takie maleńkie limki. Kupione we wrześniu, ładne, gęste, ale niziutkie (nie więcej niż 20 cm). Zastanawiam się co z nimi zrobić na wiosnę - zostawić bez cięcia czy tylko delikatnie końcówki przyciąć???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 08:31, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Magara napisał(a)
Wiola, czytam o Twoich doświadczeniach z wyższym cięciem hortensji. Mam trzy 3-4 letnie limki, zawsze cięłam nisko, chyba w tym sezonie spróbuję wyżej - też wyższe krzewy by mi pasowały
Czy przy tym wyższym cięciu zauważyłaś różnice w czasie kwitnienia - kwitły później albo wcześniej?

I jeszcze jedno - gdybyś miała chwilę zajrzyj proszę do mnie - na 14 stronie mam zdjęcie rabaty rogalowej i tam w doniczkach widać takie maleńkie limki. Kupione we wrześniu, ładne, gęste, ale niziutkie (nie więcej niż 20 cm). Zastanawiam się co z nimi zrobić na wiosnę - zostawić bez cięcia czy tylko delikatnie końcówki przyciąć???


Ja też zawsze cięłam nisko,zeby się rozkrzewiały,ale w zeszłym roku pokusiłam się o wyższe cięcie ,bo hortki są już rozkrzewione.To była najlepsza decyzja.Kwiaty się nie pokładają i mają dużo kwiecia
Nie zwracałam uwagi czy wcześniej czy póżniej zakwitły

Już zaglądam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:51, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
-11 rano...brr,a jak u Was ? Póki co styczeń typowy,ale czytał , że luty ma być ciepły jak na luty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 10:50, 24 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
u mnie -10 ,ale za to dziś pięknie słoneczko świeci -jest czyściutko ,biało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
olciamanolcia 11:06, 24 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Wiolka5_7 napisał(a)
-11 rano...brr,a jak u Was ? Póki co styczeń typowy,ale czytał , że luty ma być ciepły jak na luty

U mnie 0 i deszcz a i tulipany u mnie wschodzą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 12:14, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Magleska napisał(a)
u mnie -10 ,ale za to dziś pięknie słoneczko świeci -jest czyściutko ,biało


To podobnie u Ciebie Madziu,brr
Widziałam jak pięknie mróz oszronił Twój ogród

Tak jedyny plus to słoneczko,bo od jutra u mnie ma być szaro-buro i ma padać śnieg z deszczem...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:16, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
olciamanolcia napisał(a)

U mnie 0 i deszcz a i tulipany u mnie wschodzą


Wow jaka różnica fajnie masz ... u mnie wszystko pod śniegiem, więc pewnie wszystko uśpione... Jedynie ciemierniki zapączkowane
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kawa 14:26, 24 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
-11 zimno i śnieg...
ale chociaz slonko za oknem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Magara 17:13, 24 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Wiola dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies