Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 21:30, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
mrokasia napisał(a)
Wiola, a mnie tak przyszło do głowy - a może by tak pociągnąć wzdłuż ogrodzenia te same drzewa, które już tam masz wzdłuż podjazdu? To chyba buki???

Kasiu buka tam bym już nie chciała,myslę,że te 3 wystarczą a poza tym to nie za bardzo mogę sadzić duzych drzew blisko fundamentów...wymodzilam sobie wielopniowe bo chciałam inna formę niż kolumna w tym kwadracie ... dlatego myslalam o Śś ,bo to mniejsze drzewko dzięki za głos
Będę myśleć dalej...ostatecznie będzie Śś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 21:30, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
u mnie od 2 dni pada i zapowiadają na kolejne dni ….ech nie ma umiaru ta pogoda ,albo susza ,albo mokro non stop ….

a co do drzewka -posadz takie ,żeby Tobie się podobało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 21:35, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
Margerytka40 napisał(a)
Na pewno coś wymyślisz, też mam dylemat z drzewkiem, jak nie posadzę to się nie dowiem


Ty masz dylemat ? Myslę,że masz już wszystko zaplanowane
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:39, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
Magleska napisał(a)
u mnie od 2 dni pada i zapowiadają na kolejne dni ….ech nie ma umiaru ta pogoda ,albo susza ,albo mokro non stop ….

a co do drzewka -posadz takie ,żeby Tobie się podobało

Ale Ci dobrze bym się zamieniła
U mnie z zapowiedzi tylko mały deszczyk
W nocy podają i jutro...zobaczymy...

Z drzewkiem się zobaczy....mam czas do przyszlej wiosny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 13:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie hakonki w donicach wyglądają Koniecznie do odgapienia o to nawet wiem gdzie. Postawię ja na tarasie
Niech deszczyk pada i pada, żeby dobrze nasączyć glebę musi padac kilka dni.
____________________
Wiolka5_7 13:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
effka napisał(a)
Pięknie hakonki w donicach wyglądają Koniecznie do odgapienia o to nawet wiem gdzie. Postawię ja na tarasie
Niech deszczyk pada i pada, żeby dobrze nasączyć glebę musi padac kilka dni.

Cieszę się,że Ci się podobają ,bo mi bardzo
W końcu mam dużo deszczówki teraz to dopiero wszystko bujnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 21:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Wiolu zastanawiam się czy derenie IH da się utrzymać cięciem na wysokość ok 1m. Wszędzie podają docelową wysokość 1,5m. Wydaje mi się, że tak bo widziałam już formowany żywopłot z derenia i to Variegata był, czyli wyżej jeszcze rosnący. Mam ochotę na IH ale nie może tam gdzie bym go chciała być wysoki bo mi azalie zasłoni
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 21:26, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
Margerytka40 napisał(a)
Wiolu zastanawiam się czy derenie IH da się utrzymać cięciem na wysokość ok 1m. Wszędzie podają docelową wysokość 1,5m. Wydaje mi się, że tak bo widziałam już formowany żywopłot z derenia i to Variegata był, czyli wyżej jeszcze rosnący. Mam ochotę na IH ale nie może tam gdzie bym go chciała być wysoki bo mi azalie zasłoni

Moim zdaniem można,bo przecież on dorasta do 1,50 m
Normalnie można go przycinać latem jak będzie za wysoki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
21:38, 29 kwi 2019
Z taką myślą posadzilam ellegantissime. Będę ciąć bo 3m sobie nawet nie wyobrażam
Margerytka40 21:39, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
W tym roku przycięłam sporo swoje d. White Gold. Też chcę je w ryzach trzymać. Eksperymentuję. Ładnie wypuściły, jak się rozbujają za bardzo będę je jeszcze latem ciąć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies