Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

12:07, 23 lip 2019
Rabatka wyszła super, krok do przodu
Wiolka5_7 12:53, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Kasia_CS napisał(a)


Ja nie mogę... bajerancko!! od razu mi przywodzi na myśl, że przy tych akcentach jeżówkowych, które mocno się wybijają, tu będzie taka kojąca oaza zieleni. Mega smacznie.

No właśnie też tak pomyślałam za kolorowo też nie lubię choć myślę jeszcze Red barona tam wtyknąć gdzieś

Wiadomo ,narazie cisy małe a hakone wybujone ,ale z czasem będzie lepiej
Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:56, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Nowa12 napisał(a)
Cudnie zielona ta Twoja rabatka. A ze ŚŚ będzie wygladać pięknie zwłaszcza jesienią bo teraz to będzie tylko zielono. Poszukaj może uda ci się kupić gdzieś w szkółce większą. Mnie się udało taką średnią bo Pan akurat przywiózł wózkiem kilka egzemplarzy do wystawienia. A ty chcesz lamarcką czy olcholistną?

Dzięki
Pasuje mi ten zestaw z odcieniami zieleni,bo już tam na rabatach jest koloru sporo

Będę szukać ŚŚ lamarcką ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:00, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Kasia_CS napisał(a)


Może nie wygląda to tak bardzo efektownie jak ŚŚ od razu wielopniowa (bo fajnie jakby te pnie się malowniczo powyginały, żeby tworzyć "ten" efekt), ale myślę, że to dobre zastępstwo i często kilkakrotnie tańsza opcja A może uda się wybrać takie trochę pokoślawione, żeby fajnie naśladowały te wielopniowe gotowce

Super pomysł Kasiu bo u siebie widziałam takie pojedyńcze....jak nie znajdę od razu wielopniowej to kupię ze 3 szt i wsadzę

Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:01, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Magleska napisał(a)
Wiola super ta rabata się zapowiada ja tez szukam takiej śś- ki wielopniowej ,ale u mnie w szkółce są małe i pojedynczo pędowe - nie wiem ,jak szybko rośnie ,czy taką kupić ,czy szukać większej

To tak jak u mnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:02, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Zakrecona napisał(a)
Ale kulek , fajnie, że miałaś trawki do dyspozycji

No ,kulki i trawki uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:03, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
MartaKozak napisał(a)
Bardzo mi się to podoba, elegancko

Cieszę się,dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:06, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
inka74 napisał(a)
Bardzo elegancko wyszła nowa rabatka. A którą ŚŚ kupujesz? Ja ostatnio kupiłam 2 odmiany - Obelisk (specjalnie po nią jechałam do Schmitów) - wąska bo akurat w to miejsce co mam nic więcej nie wejdzie i druga Sleyt bo ta miała bardzo duże owoce i bardzo smaczne. I jest niska - do 2,5 metra. Sleyt albo za płotem posadzę dla owoców albo będę formować na mini drzewko bo ma odpowiednie zadatki. Bardzo mi się podobał pokrój larmackiej taki wielopniowy z szeroką górą ale dla mnie za duża była. Tu na rabatce każda ładnie by wyglądała i wąska i wielopniowa.

Dzięki

Chciałam wielopniową lamarcką....mam tam już buki kolumnowe i chciałam wielopniowe drzewko jak magnolia przy furtce...

Ja koronę bym puściła nad ogrodzeniem,więc będzie ok.

U mnie ciężko z dostępnością odmian,ale jakieś widziałam nieduże....zobaczę co znajdę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:07, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Aneta1309 napisał(a)
Super, cisy w trawkach do schrupania.


To prawda,dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:09, 23 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
MonikA napisał(a)
Rabatka wyszła super, krok do przodu

Dzięki
To prawda,cieszę się,że powoli do przodu....jeszcze muszę Red barona dosadzić i zabrać kilka cisów Repandens,bo jednak nie będzie tej obwódki....posadzę na nowej rabatce jesienią
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies