Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

sarenka 09:29, 24 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola, co to za czosnki??

Czy ja się Ciebie pytałam gdzie kupowałas swoje Derenie? Bo ja po raz kolejny w tym sezonie nie pojechałam do żadnej szkółki. Jest mi najdelikatniej w świecie przykro. No nie ważne, właśnie kompletuje za to zakupy online
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 09:51, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oj, mam główkowate pierwszy rok, na razie zachwycona jestem nimi ale koniecznie muszą rosnąć za czymś wysokim bo inaczej pokładają się. One mają takie drobne cebulki, że rzeczywiście później wydobycie ich celem ograniczenia może być wyzwaniem.
____________________
Wiolka5_7 09:54, 24 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
sarenka napisał(a)
Wiola, co to za czosnki??

Czy ja się Ciebie pytałam gdzie kupowałas swoje Derenie? Bo ja po raz kolejny w tym sezonie nie pojechałam do żadnej szkółki. Jest mi najdelikatniej w świecie przykro. No nie ważne, właśnie kompletuje za to zakupy online


Purple Sensation, Miami, Mix,Gladiator i Giganteum ....

Derenie kupowałam w necie ..priv
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 09:57, 24 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)


Purple Sensation, Miami, Mix,Gladiator i Giganteum ....

Derenie kupowałam w necie ..priv

O ja kupiłam któryś z tych ostatnich. Po ile płaciłas? Bo tam dwie sztuki w paczce. Duże cebule? W sumie czy przeplacilam czy nie,grunt, że udało mi się być i kupić
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 09:58, 24 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)
Oj, mam główkowate pierwszy rok, na razie zachwycona jestem nimi ale koniecznie muszą rosnąć za czymś wysokim bo inaczej pokładają się. One mają takie drobne cebulki, że rzeczywiście później wydobycie ich celem ograniczenia może być wyzwaniem.

Ja chcę pomiędzy hakone,to się podłożą na nie najwyżej
No i w doniczkach...to jest dobry patent Toszki....
tak miałam posadzone raz Gladiatory.... potem szybko się je wykopuje, dzieli i sadzi w nowy kompost...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:59, 24 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
sarenka napisał(a)

O ja kupiłam któryś z tych ostatnich. Po ile płaciłas? Bo tam dwie sztuki w paczce. Duże cebule? W sumie czy przeplacilam czy nie,grunt, że udało mi się być i kupić

7,99 za 2 szt. oj wielkie jeszcze takich nie widziałam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 10:02, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja chcę pomiędzy hakone,to się podłożą na nie najwyżej
No i w doniczkach...to jest dobry patent Toszki....
tak miałam posadzone raz Gladiatory.... potem szybko się je wykopuje, dzieli i sadzi w nowy kompost...

Nie wiem czy hakone nie za niska, najwyżej zobaczysz i jak coś przesadzisz czochy. Ja teraz też będę w koszach cebulę sadzić.
____________________
Wiolka5_7 10:34, 24 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)

Nie wiem czy hakone nie za niska, najwyżej zobaczysz i jak coś przesadzisz czochy. Ja teraz też będę w koszach cebulę sadzić.

Myślę,że zanim czochy zakwitną to hakone macra bedzie już spora

A jak wysokie one rosną ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 10:47, 24 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czochy pomiędzy hakone mam sadzone od kilku lat. Trawa idealnie w porę maskuje przysychające liście czosnków. Jesli doniczki sporo większe, to z czasem hakone ładnie obrosnie krawędzie dołka. Potem tylko wyjąć doniczkę, zmienić kompost, podzielić cebule i siup w to samo miejsce

EDIT
wazne tylko, aby wschodzące czosnki miały sporo słońca. Inaczej nie kwitną, albo kwitną słabo.

sarenka napisał(a)

O ja kupiłam któryś z tych ostatnich. Po ile płaciłas? Bo tam dwie sztuki w paczce. Duże cebule? W sumie czy przeplacilam czy nie,grunt, że udało mi się być i kupić

Megi, porównywanie cen często nie ma sensu, bo cena zależy od wielkości cebul. Tak samo jest z innymi roślinami - cena uwarunkowana jest wielkością doniczki, czyli wiekiem sadzonki. Przy roślinach w doniczkach trzeba patrzeć na wielkość doniczki, a to gwarantuje mocniejszą, większą i silniejszą bryłę korzeniową. Podobnie z drzewkami - czym grubszy sztobr/pieniek, tym większa bryła korzeniowa i doniczka, a to oznacza, że roślina ma większy system korzeniowy, była latami szkółkowana i zaopiekowana...przecież szkółkarstwo to nie działalność charytatywna
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 10:55, 24 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka-, z ciekawości pytałam bo nie mam jak zobaczyć czy w B są tu też. Te co kupiłam są wg mnie bardzo duże. Ciesze się, że je wzięłam choć teraz się zastanawiam czemu nie wzięłam gladiatora być może jeszcze uda się ten moje roztrzepanie naprawić hihi

Edit. Te moje czosnki w takim razie też w doniczki dam
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies