Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Aurelllia 19:40, 11 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kiku bardzo urosła - teraz porządne mocne drzewko
Domowe kwiatki bardzo fajne, tez mam zamiokulkasy i monsterkę - w tym roku wszystkim roślinkom wymieniłam donice na takie wysokie i od razu lepiej sie prezentują - bardzo mi się podoba ta moda na te wysokie donice
Ja dostałam sadzonkę monstery, ale tej dużej niestety i rośnie w zastraszającym tempie..... niedługo cały salon będzie jej
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowa12 19:43, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Małe porównanie...znalazłam fotkę trochę urosła
wiśnia Kiku- shidare - zakura wiosna 2013 r.


Dziś listopad 2019 r.




Różnica spora. Takie porównania są fajne jak z 2 badylków drzewo wyrasta .
Ona jest widzę dość rozłożysta.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 19:46, 11 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiolka5_7 napisał(a)
Małe porównanie...znalazłam fotkę trochę urosła
wiśnia Kiku- shidare - zakura wiosna 2013 r.


Dziś listopad 2019 r.



Wiolu wiśnia faktycznie urosła a ja trochę z innej beczki chciałabym zapytać czy Ty masz żywopłot z frontu ogrodu
Ja rozmyślam nad moimi nasadzeniami i zastanawiam się czy dawać Cisy przy froncie nie do końca pasuje mi je tam sadzić a u Ciebie dojrzałam że tam gdzie rośnie wiśnia nie masz żywopłotu a rabata pięknie wygląda

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Wiolka5_7 20:02, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
kasiab napisał(a)
To ja od kiedy mam dzieci przestałam się cackac ze storczykami i widać że im pasuje traktowanie po macoszemu. Podlewam je tak, że wlewam do nich wodę i zostawiam na 15-30 min wylewam z osłonki i tyle
Robię to jak mi się przypomni i non stop kwitną


Też tak je traktowałam i coś im nie pasowało, więc nakupowałam te niewymagające kwiatki
Fajnie,że masz rękę do nich
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:04, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
effka napisał(a)
Oj to będę szukała takich kwietników, widziałam w necie ale dosyć drogie, muszę dobrze poszperać.
Kiku urosła niesamowicie, z takiego dzidziusia do wielkiej dorosłej pannicy! Pięknie przebarwiona

Szukaj...
To prawda w necie ceny są wysokie....
Kiku jest wielka, bardzo ją lubię
Teraz gwiazdorzy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:07, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
AnnaMS napisał(a)
Witaj Wiolu nacieszyłam oczy Twoim ogrodem, Twoimi kwiatami domowymi, jednym słowem pięknie masz
Zamiokulkas przesadzałaś do nowej doniczki ? Mówią że nie wolno przesadzać, ten kwiat musi mieć mega ciasno aby się nie pokładał i wtedy lepiej rośnie ...
Pytam, gdyż noszę się z zamiarem kupna tego kwiatucha i zbieram informacje co do jego pielęgnacji
Śliczna ta wisienka i ta rabata na której rośnie Miodzio

Witaj Aniu
Dzięki za miłe słowa
Zamioculkasy rosną ze 3 lata i nie były właśnie jeszcze przesadzane z tych kupnych doniczek...
Ja podlewam je regularnie cały rok co miesiąc,bo one nadmiaru wody też nie lubią
Też mi się ta rabata z wisienką podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:11, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Aurelllia napisał(a)
Kiku bardzo urosła - teraz porządne mocne drzewko
Domowe kwiatki bardzo fajne, tez mam zamiokulkasy i monsterkę - w tym roku wszystkim roślinkom wymieniłam donice na takie wysokie i od razu lepiej sie prezentują - bardzo mi się podoba ta moda na te wysokie donice
Ja dostałam sadzonkę monstery, ale tej dużej niestety i rośnie w zastraszającym tempie..... niedługo cały salon będzie jej


O tak nie to samo drzewko

Moje kwiatki póki co są wsadzone w mniejszych doniczkach w te kwietniki....mi też się podoba ta moda
To jednak te monstery tak mają,że szybko wyrastają na Monstrum ,ha ha
Ale piękne są trzeba im przyznać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:13, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Nowa12 napisał(a)


Różnica spora. Takie porównania są fajne jak z 2 badylków drzewo wyrasta .
Ona jest widzę dość rozłożysta.

No spora taka była malutka i niziutka,trochę ją podwyższyłam i teraz fajnie wygląda

Ona ma ze 4 m szer, rośnie bardziej w szerz....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:16, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Kim napisał(a)

Wiolu wiśnia faktycznie urosła a ja trochę z innej beczki chciałabym zapytać czy Ty masz żywopłot z frontu ogrodu
Ja rozmyślam nad moimi nasadzeniami i zastanawiam się czy dawać Cisy przy froncie nie do końca pasuje mi je tam sadzić a u Ciebie dojrzałam że tam gdzie rośnie wiśnia nie masz żywopłotu a rabata pięknie wygląda



I to sporo
W przedogródku nie mam i nigdy nie planowałam....mam w częsci wypoczynkowej dopiero żywopłot....
Jak widzisz zrobiliśmy dość gęste ogrodzenie,które daje tło i chroni przed mroźnymi wiatrami....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kim 20:56, 11 lis 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiolka5_7 napisał(a)


I to sporo
W przedogródku nie mam i nigdy nie planowałam....mam w częsci wypoczynkowej dopiero żywopłot....
Jak widzisz zrobiliśmy dość gęste ogrodzenie,które daje tło i chroni przed mroźnymi wiatrami....

Dziękuję Ci bardzo dużo mi to rozjaśniło w głowie cały czas myślałam że nie będzie to dobrze wyglądać kiedy rośliny nie będą miały tła
A u Ciebie znalazłam odpowiedzi że to nie prawda wszystko pięknie wygląda

Postanowiłam że żywopłotu nie będzie przynajmniej na froncie
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies