Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 07:55, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
basia3012 napisał(a)
Dawno u Ciebie nie byłam Wiolu. W ogóle mało odwiedzająca jestem ostatnio.
Piękna elewacja wyszła, cudny taras i dwie lustrzane rabaty przy nim to też fajny pomysł. Faktycznie wszystko rośnie jak na drożdżach. Ale jak Ty takie dobroci dajesz do ziemi to nie dziwota, że rośnie. Jeżówki, szałwie dają piękny kolor a trawy dodają elegancji. Cudnie.
Pozdrowienia.


Basiu miło mi ,że zajrzałaś i tak Ci się u mnie podoba zmoieniło się bardzo dużo.... Dziękuję za pochwały

Podstawą jest dobre przygotowanie gleby ,przekonałam się o tym osobiście, widzę jak w jeden sezon rosliny urosły wielkie i zdrowe

Jeżówki,szałwie i trawy to moje ulubione rosliny,więc muszę ich trochę mieć

Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:51, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Helen napisał(a)

Wiolka, czy możesz pokazać jak wygląda larwa ćmy bukszpanowej, bo nie wiem czy mam tę ćmę czy nie.
Generalnie bukszpany w środku są u mnie żółte i brzydkie - czemu? Bo nie mają światła?


Nie mam pod ręką fotki ale wujek Google Ci pomoże
Moje w środku też suche i żółte,bo światło nie dochodzi

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:52, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Nowa12 napisał(a)
Matko jaka idealna kula. Ty to robisz z cyrklem w ręku?


He he cyrkla nie posiadam nie umiem inaczej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mmonnicca_mK 13:54, 23 lip 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Cześć! Wiola lecę do Ciebie po poradę cisową - czy mogę ciąć w tym roku cisy sadzone wczesną wiosną? i czy Ty miałaś kiedykolwiek grzyba na cisach? Bo ja chyba mam i spryskałam Topsinem i nie wiem co dalej?
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
mmonnicca_mK 13:58, 23 lip 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Mam też 6 kulek cisowych sadzonych w maju. Niestety jak się okazało były kopane a nie z doniczki. Wszystko było do pewnego momentu ok, nawet puściły nowe przyrosty i chyba mi je słońce spaliło bo nie zacieniłam... 2 najgorsze wygladają naprawdę żałośnie ale będę próbować reanimować, podpowiesz coś jak im pomóc?
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Wiolka5_7 14:08, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
Wiaan napisał(a)
Wiolu cięcie mistrzowskie czy robisz oprysk zapobiegawczo? Nie widziałam u siebie larw,ale ponoć w okolicy tego pełno, codziennie zaglądam im do środka. Jak tu teraz ciąć u siebie jak takie perfekcyjne widoki u Ciebie


Dzięki
Lata praktyki robią swoje

Nie robię oprysku zapobiegawczo, 3 rok z rzędu mam ćmę i pryskam jak zauważę larwy i jaja... wtedy oprysk i spokój na jakiś czas bądź do przyszlego sezonu

U mnie objawy żerowania są widoczne na wierzchu , bez problemu widać na przyrostach ....

Cięcie nie jest trudne, powodzenia !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:12, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
mmonnicca_mK napisał(a)
Cześć! Wiola lecę do Ciebie po poradę cisową - czy mogę ciąć w tym roku cisy sadzone wczesną wiosną? i czy Ty miałaś kiedykolwiek grzyba na cisach? Bo ja chyba mam i spryskałam Topsinem i nie wiem co dalej?


Ja swoich nie przycinałam ,zostawiam do wiosny....
Ja cisy mam od zeszlego roku i na szczęście rosną zdrowo.... jest wątek o cisach, najlepiej jak byś wrzuciła tam fotkę i zapytała
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:14, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
mmonnicca_mK napisał(a)
Mam też 6 kulek cisowych sadzonych w maju. Niestety jak się okazało były kopane a nie z doniczki. Wszystko było do pewnego momentu ok, nawet puściły nowe przyrosty i chyba mi je słońce spaliło bo nie zacieniłam... 2 najgorsze wygladają naprawdę żałośnie ale będę próbować reanimować, podpowiesz coś jak im pomóc?


Najlepiej jak byś wrzuciła posta do wątku ' Cis ' bo tak z opisu to ciężko doradzić bez fotki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mmonnicca_mK 15:06, 23 lip 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja swoich nie przycinałam ,zostawiam do wiosny....
Ja cisy mam od zeszlego roku i na szczęście rosną zdrowo.... jest wątek o cisach, najlepiej jak byś wrzuciła tam fotkę i zapytała

Ok. to nie będę cięła, chociaż łapki mnie swędzą w sumie racja, do wątku o cisach się udam z tymi moimi rozterkami Dzięki za pomoc
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Wiolka5_7 17:56, 23 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20653
mmonnicca_mK napisał(a)

Ok. to nie będę cięła, chociaż łapki mnie swędzą w sumie racja, do wątku o cisach się udam z tymi moimi rozterkami Dzięki za pomoc


Tak byłoby najlepiej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies