Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kopczyki/odchody na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kopczyki/odchody na trawniku

ArBaSiU 10:52, 07 paź 2020

Dołączył: 07 paź 2020
Posty: 2
A powiedzcie, czy może to być turkuc podjadek, który żywi się właśnie tymi pędrakami i kopie takie właśnie tunele?
Gardenarium 17:04, 09 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Turkuć podjadek to szkodnik ogrodowy i musisz poczytać o jego stadium rozwojowym oraz czym się żywi. Zjada larwy (czyli pędraki) innych owadów i podgryza rośliny.

Pędrak to postać larwalna owadów głównie chrząszczy. W tym też turkucia podjadka.
Czy to jego ślady nie wiem.

Turkuć nie ugania się za pędrakami bo one żyją w glebie, więc nie biega pod ziemią, to oczywiste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jack3000 15:02, 18 paź 2020

Dołączył: 18 paź 2020
Posty: 7
Dzień dobry,
chciałbym się poradzić w podobnym temacie. Od pewnego czasu pojawiają się na trawniku małe kupki ziemi, w ostatnim czasie w bardzo dużych ilościach.
Dodatkowo chodząc po trawie wyczuwam wyraźne nierówności, tak jakby kolejne grudy miały wyjść na wierzch, ale ich jeszcze nie widzę. Ziemia jest również bardzo miękka.
Nie wiem czy to ważne, ale latem musiałem zasypać kilka siedlisk mrówek.
Byłbym wdzięczny za poradę co w takiej sytuacji powinienem zrobić.

Dziękuję


10:42, 21 gru 2023
Witam. U mnie dzisiaj takie znalezisko. Dodam że mam bardzo dużo kopczyków w ogrodzie i niestety trawa robi się żółta. Co to może być i jak z tym walczyć?
Emaciejka 15:42, 03 sty 2024


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13
Dżdżownice. To one tworzą takie kopce.
Z jednej strony napowietrzają korzenie, lecz w dużej ilości stają się problemem.
____________________
Anda 16:38, 03 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Emaciejka napisał(a)
Dżdżownice. To one tworzą takie kopce.
Z jednej strony napowietrzają korzenie, lecz w dużej ilości stają się problemem.


Możesz rozwinąć tą myśl, że dżdżownice stają się problemem?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Emaciejka 10:59, 05 sty 2024


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13
Tylko w dużej ilości.

Kopczyki na trawniku stają się nieestetyczne szczególnie na nisko koszonych trawnikach.

____________________
Anda 11:14, 05 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Emaciejka napisał(a)
Tylko w dużej ilości.

Kopczyki na trawniku stają się nieestetyczne szczególnie na nisko koszonych trawnikach.



Ach. Już myślałam, że coś poważnego
Anglicy szczotkują takie kopczyki i problem znika. Sama też już tak robiłam parę razy. Nie ma chyba lepszego nawozu dla trawnika niż odchody dżdżownic.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Emaciejka 22:23, 06 sty 2024


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13
Tu robotę robi powietrze w strefie korzeniowej.
Ze swojej strony polecam stosowanie nawozów organicznych które nie oddziaływają negatywnie na organizmy glebowe.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies