Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kopczyki/odchody na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kopczyki/odchody na trawniku

Mateos1410 19:12, 19 kwi 2020

Dołączył: 17 kwi 2020
Posty: 2
TomaszZ napisał(a)


Raczej u mnie to nie wchodzi w grę. Kopczyki mają kilka centymetrów średnicy i pod stopą są mocno wyczuwalne nierówności (nie tylko w miejscu samego kopczyka, ale tak jakby ktoś ładną sieć tuneli wydrążył) Czy u Ciebie to wygląda podobnie? Mam trawnik z rolki, który z daleka wygląda dobrze, ale jak się jednak przyjrzeć już bliżej, to widać niedoskonałości niestety nikt tak naprawdę nie wie co to może być pomysłów jest wiele: turkuć, pszczoły, mrówki, dżdżownice. Dodam, że mam siatkę jakieś 10cm pod trawą, więc kreciki i norniczki raczej odpadają

Anda 19:38, 19 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Anglicy mając takie kopczyki (obstawiam dżdżownice) biorą szczotę i je wyczesują, rozczesują po trawie. Widziałam w Gardeners World. Sama tak robiłam i w tych miejscach pozbyłam się nierówności.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 08:07, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Malgosia28_ napisał(a)
Od około miesiąca na moim trawniku pojawiają się dziwne, moim zdaniem, odchody. Ogródek ma zaledwie 40m i jest na wysokim parterze bloku (pod nim są garaże) więc ziemi jest tam raczej niewiele. Nigdy wcześniej nic tam podobnego nie występowało, te odchody są dosłownie wszędzie co centymetr, czasami są to dość spore skupiska. Nie ma gdzie postawić stopy, a na dodatek mam rocznego maluszka w domu, który ciagle chce tam spędzać czas. Załączam zdjęcia, może ktoś wie, co to jest i jak z tym walczyć. Póki co wyglada to tragicznie, więc bardzo proszę o pomoc.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:08, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czy to są odchody czy te niby odchody są z ziemi? To mogą być odchody dżdżownic czyli humus.
Popatrz na ten wątek? Jak duże to jest, połóż pudełko zapałek

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8115-kopczyki-na-trawniku

zrób wertykulację, zagrab to wszystko jeśli to odchody zwierzęcia, a nie odchody dżdżownic. Jeśli odchody dżdżownic to deszcz je rozpuści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosia28_ 14:12, 15 wrz 2020

Dołączył: 14 wrz 2020
Posty: 2
Dziękuję za podpowiedzi
Te odchody nie są właśnie z ziemi, są jedynie „przyklejone” do ziemi. Nie widać też dziur nigdzie, gdy staje się na nich robią się typowe kleiste „placki”, trochę jak glina. Przejrzałam podobne wątki jednak one wyglądają nieco inaczej, to mnóstwo posklejanych kuleczek.
Malgosia28_ 14:13, 15 wrz 2020

Dołączył: 14 wrz 2020
Posty: 2
A i nie odpowiedziałam co do wielkości - mają około 1-2 cm
Gardenarium 18:55, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem co to jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 07:28, 17 wrz 2020

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Jak radzicie sobie z kotami na trawnikach? Mam powypalane placki po moczu/ odchodach chadzajacych kotach. Męczy mnie wydrapywanie tego i dosiewanie trawy.
Gardenarium 22:03, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z kotami nie da się poradzić, psy wystarczy wyprowadzać na spacer i nauczą się, a koty niestety chadzają własnymi ścieżkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ArBaSiU 10:47, 07 paź 2020

Dołączył: 07 paź 2020
Posty: 2
Witam.
Mam podobny problem, na trawniku z jednej strony, gdzie sąsiedzi przez płot maja kompostownik, mam ostatnio coraz więcej takich kopczykow. Ugniataja się pod noga, wczoraj byłem w sklepie ogrodniczym i Pani podpowiedziała mi, ze to turkuc podjadek gania za pędraka i szuka ich.
Ja mówię, ze nigdy takiego robaka nie widziałem, a Ona, ze to jasne, bo one żerują w nocy.
I u mnie wszystko by się spijało.
Kupiłem jakiś nawóz na turkucia i wczoraj wysypałem na tym trawniku, zobaczymy za kilka dni, co się będzie działo,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies