Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

m_gocha 23:56, 25 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Szczególnie urzekł mnie piękny wiąz.
Fakt, że śnieg przyprószył ogród i nie wszystko widać. Czekam na ogród wletniej odsłonie. Będę zaglądać jeżeli pozwolisz. Wielkość mojego ogrodu porównywalna (595m i na tym jeszcze dom).
Ciekawa jestem o jakich zmianach w ogrodzie myślisz?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
basia3012 01:11, 26 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Gosiu , dziękuję za odwiedziny . Bardzo się cieszę gdy mnie ktoś odwiedzi . Mój ogród nie jest taki piękny jak Wasze ogrody . Ale po wpływem Ogrodowiska i podglądania innych ogrodów mam nadzieję w tym roku wprowadzić trochę zmian . Chciałabym dosadzić przy ulicy kilka wysokich świerków serbskich . Coś w górze wreszcie się zazieleni bo u mnie tylko same krzewy . Również chcę wyprostować te faliste linie trawnika oraz troszkę uszczknąć trawnika na dwa świerki srebrne Koster . I przy nich pewnie jakieś bukszpany , hortensje podsadzić . Mam nadzieję , że zdrowie dopisze i zrobię to , oczywiście z pomocą męża . Pozdrawiam serdecznie .
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ogrodula 12:55, 29 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Pospacerowałam i ja bedę zaglądać.
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
basia3012 16:17, 29 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Dzięki za odwiedziny .U Ciebie też byłam . Jest pięknie . Wieczorem jeszcze zajrzę na dłużej . Pozdrawiam .
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylvia 20:02, 29 sty 2018


Dołączył: 26 wrz 2015
Posty: 17
Przyszłam się przywitać Basiu. Czytałam na wątku Danusi, że szukasz świerka nie za wysokiego. Takim kompaktowym, fajnym jest świerk pospolity, odmiany Cupressina. Mam u siebie dwie i pokrojem przypominają mi tuję szmaragdową. U mnie mają jakieś 3,5 metra wys. przy ok. 1 m szerokości na dole. Nie chorują mi i są gęste. Pozdrawiam Sylwia.
____________________
Muszelka 21:18, 29 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Witaj
Ciekawa jestem, jak wygląda Twój ogród w letniej odsłonie.

Basiu, śliczny pokrój ma Twój wiąz 'Gejsza'. Też mam tę odmianę, ale szczepioną na pniu. Nie wygląda tak atrakcyjnie. Chociaż listeczki ma pewnie tak samo cudowne, jak Twoja
Masz może zdjęcie 'Gejszy' z lata?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
basia3012 22:42, 29 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Witaj Muszelko , dzięki za odwiedziny . Nie mam zdjęć wiązu z lata ani w ogóle nie robiłam zdjęć ogródkowi latem . Dopiero teraz jak założyłam wątek .Ale już niedługo , wiosną będę robiła i zmiany i zdjęcia . Na pewno się pochwalę . Za chwilę wybieram się do Twojego ogrodu . Pozdrawiam serdecznie .
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:05, 29 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Witaj Sylvio , dziękuję za odwiedziny . Tak , w tym roku chcę trochę zimozielonych roślin dosadzić . Bo zimą w moim ogrodzie tak pusto się robi i smutno . Za płotem posadzę 6 sztuk świerków serbskich , co na 25 metrach nie zrobi żywopłotu ale coś na dole a w przyszłości i w górze się zazieleni . A na ogródku chcę trochę uszczknąć trawnika i świerki 2 szt posadzić . Symetrycznie po obu stronach wjazdu i wejścia . Może ta Cupressina byłaby dobra , chociaż nie myślałam o takiej szczupłej jak szmaragd . Myślałam o pokroju stożka . Dzięki za radę . Poczytam o niej . Pozdrawiam serdecznie . Dobrej nocy .
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Renii 22:47, 01 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witaj Basiu

Masz już sporo dojrzałych roślin- ja dopiero początkująca, ale mam zapał do pracy więc z utęsknieniem czekam na wiosnę.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
basia3012 00:07, 02 lut 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Dziękuję Reniu za odwiedziny. Za wiosną tęsknię bardzo a najbardziej za sadzeniem roślin. Bardzo mi tego zimą brakuje. Szczególnie, że mam w planach posadzenie trochę iglaków. U mnie dotychczas ich jak na lekarstwo. Ale to się zmieni. obiecuję. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies