Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 19:14, 13 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Małe i duże wykopki na rododendrowisku.








____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:23, 13 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Waclaw napisał(a)

Tak, masz rację: obwódki robią robotę. Ja u siebie czyszczę je stanowczo zbyt rzadko


U mnie na obwódce są pierwiosnki. One są zimozielone. Nie wymagają jakoś specjalnie czyszczenia. Może za kilka lat?
Ale miałam kiedyś żurawki i trawę hakonechloa. Usunęłam tą obwódkę chyba po 2 latach. Żurawki wypiętrzyły się, ogołociły od dołu i brzydko zaczęły wyglądać a trawa to wiadomo, zaczęła się rozłazić. Mam nadzieję, że ta obwódka będzie mniej pracochłonna.
Pozdrawiam.



____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Rumianka 21:29, 13 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Basiu, obie jesteśmy takie "obwódkowe - pierwiosnkowe"... U mnie też sprawdzają się znakomicie, ale nie mam takiego ciekawego koloru jak Twoje. Zawsze zachwycam się nimi, bo to wdzięczne roślinki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 22:20, 13 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Rumianka napisał(a)
Basiu, obie jesteśmy takie "obwódkowe - pierwiosnkowe"... U mnie też sprawdzają się znakomicie, ale nie mam takiego ciekawego koloru jak Twoje. Zawsze zachwycam się nimi, bo to wdzięczne roślinki.


No to obie czekamy na pierwiosnki. Moje to czerwono żółte. Ciekawa jestem jakie Twoje, nie pamiętam z zeszłej wiosny. Muszę przypilnować w tym roku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Rumianka 11:45, 14 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Pierwiosnki mam żółte i różowe...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 22:51, 14 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Rumianka napisał(a)
Pierwiosnki mam żółte i różowe...


Będę zaglądała do Ciebie to zobaczę je.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 10:22, 15 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Basiu, Twój ogródek o każdej porze roku piękny i wypielęgnowany, podziwiam.
Żurawki bardzo ładne, ale też mnie denerwuje po zimie najbardziej właśnie to wypiętrzanie.
Pierwiosnkowa obwódka bardzo ładna, ja mam ich niewiele, bo jednej zimy krety się wśród nich rozgościły i pierwiosnki
znikły gdzieś pod ziemią.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 16:50, 15 lut 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Basiu, wstawiłam u siebie, dla Ciebie pierwiosnki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
eda 21:27, 17 lut 2024


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witaj Basiu po przerwie i od razu wszystkiego co najlepsze w nowym roku ci życzę
cieszę się bardzo ,że do mnie zajrzałaś ja też jak mam chwilę to wpadam i zdarzają mi się dłuuugie przerwy w bytności tutaj i chyba jak leżałam przymusowo w domu to więcej czasu było haa i wstawiałam parę zdjęć ...
widzę ,że już ogarnęłaś pięknie i wiosna pcha się też zwłaszcza ciemierniki masz dużo paków
cofnęłam się i fajne wrażenia świąteczne z rodzinką dzieciaczki frajdę miały i cudne te ozdoby własnoręcznie robione
a w twoim ogrodzie to super kącik wodny zwłaszcza z żabą rozbroiła mnie i posągi betonowe super widziałam na ławce gdzieś postawiłaś ?
macham

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
basia3012 21:06, 21 lut 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9806
Alija napisał(a)
Basiu, Twój ogródek o każdej porze roku piękny i wypielęgnowany, podziwiam.
Żurawki bardzo ładne, ale też mnie denerwuje po zimie najbardziej właśnie to wypiętrzanie.
Pierwiosnkowa obwódka bardzo ładna, ja mam ich niewiele, bo jednej zimy krety się wśród nich rozgościły i pierwiosnki
znikły gdzieś pod ziemią.


Alu, dziękuję za pochwały.
Lubię moje pierwiosnki, kwitną wiele tygodni. Kiedyś miałam pierwiosnki ząbkowane to one krótko kwitły. A te dosyć długo. Cieszą mnie bardzo.
Alu, jak będę kiedyś dzieliła kępki to mogłabym Ci wysłać. O ile spodobają Ci się, wkrótce pokażą swoja urodę więc będziesz mogła zobaczyć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies