Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

alinak 22:54, 03 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Jasiu Jak ja widzę u ciebie tę olbrzymią budleję skrętolistną to truchleje kiedy braknie miejsca na rabacie mojej.
Wsadziłam ,rośnie w zawrotnym tempie a w międzyczasie wymyśliłam tam nasadzenia ogniste, potem zamarzyłam rabatę z piwoniami i finał jest taki ,ze jest na rabacie wszystko.
Pozdrawiam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Poziomka 19:28, 04 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Alinko, budleję skrętolistną można przycinać, najlepiej po kwitnieniu więc nie będzie problemu.
Bardzo ją cenię, obficie kwitnie, pachnie, nie choruje. U Ciebie ma zaciszne miejsce, dobrze ją karmisz to się odwdzięcza i rośnie . Piwonie są dla budlei dobrym towarzystwem, kwitną w tym samym czasie.
Moja przed przycięciem wyglądała tak



Po przycięciu posadziłam pod koroną hosty,bodziszki,języczkę,..., a niezapominajki same się rozsiały.




Polubiłam takie ujęcie, robione w różnym czasie. W tym roku zacznę od wiosennego.


Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Justyna 19:15, 05 mar 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ale busz Przedogródek masz przeuroczy!
Ja swojej skrętolistnej daję ostatni rok szansy. Dwa lata nie kwitła, a w ubiegłym sezonie zakwitła dosłownie dwoma pędami.
Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
mira 21:57, 14 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak tam wiosenne prace? pokaż swoja wiosnę

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
MartaKozak 15:08, 17 mar 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Poziomka napisał(a)

Witaj Marto - marzenia się spełniają
Specjalnie dla Ciebie zdjęcie przedogródka - tu była tylko glina i martwica wydobyta z wykopów pod media.




Pozdrawiam Jasia



Dziekuje, takie zdjecia podnosza na duchu, jest nadzieja i dla mojego ogrodu
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwia_slomc... 19:10, 17 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82085
Jasiu cudny masz przed ogródek niezwykle naturalny i romantyczny
Trzymam kciuki, że by z Mają się udało bo bardzo chciałabym móc obejrzeć ten odcinek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poziomka 17:41, 18 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Justyna napisał(a)
Ja swojej skrętolistnej daję ostatni rok szansy. Dwa lata nie kwitła, a w ubiegłym sezonie zakwitła dosłownie dwoma pędami.
Serdecznie


Justyno daj jej dwa lata proszę, tylko jej o tym nie mów.
Też stosuję metodę grożenia nie tylko do pojedynczej rośliny , grożę też całej rabacie, że na jej miejsce posadzę ziemniaki .
Mam też dwa krzewy które nie chcą pokazać swojej urody, jeden kwitnie bardzo słabo (dereń kousa), drugi nie nie miał nawet jednego kwiatuszka ( kwiaty widziałam tylko na zdjęciu w ofercie szkółki która go sprzedaje).
Natomiast nie mam kłopotu z moimi kundelkam ciemiernikami, z roku na rok obficiej kwitną.
Pozdrawiam wiosennie Jasia





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 17:52, 18 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trzymam kciuki, że by z Mają się udało bo bardzo chciałabym móc obejrzeć ten odcinek


Sylwio nie wiem co będzie w tym roku. Rok już od pierwszej godziny zaczął się fatalnie i tak trwa do dziś.
Żeby wyrobić sobie zdanie o ogrodzie należy go zobaczyć w realu zapraszam.










____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:16, 18 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)
Jak tam wiosenne prace? pokaż swoja wiosnę

pozdrawiam


Tradycyjnie rok ogrodnika rozpoczęłam wcześnie już 3 marca i wycięłam liście ciemierników , kierując się zwykle zasadą, że jak w sobotę jest pogoda tj. nie pada i nie wieje przeraźliwy wiatr to pracuję w ogrodzie nie przejmując się zbytnio kalendarzem. Przedogródek mam wysprzątany, pozostałe części ogrodu już nie.
Dzisiaj planowałam zająć się grządkami warzywnymi, ale padający deszcz spowodował, że z ukontentowaniem leniuchuję.
Pozdrawiam wiosennie Jasia









____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Justyna 18:20, 18 mar 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Mówisz? Już z 4 siedzi to jeszcze dwa mogę Wkurza mnie, bo wiem jaka piękna być może. A u mnie strajkuje. Z dereniem dobrze, że czekasz.
Piękne łany ciemiernikowe Ten ciemnorozowy szczególne mi wpadł w oko.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies