Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

AgataP 19:29, 07 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
I znowu koiłam zmysły Ślicznie, barwnie z miłością
____________________
Z Pszenicznej...
Kondzio 17:35, 23 paź 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jasiu co słychać? pokazałabyś na zdjęciach ogród jesienną porą, stęskniliśmy się za tymi cudnymi widokami
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
sylwia_slomc... 18:35, 23 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Poziomka napisał(a)


Sylwio to dalia Ludwig Helfert . W podobnym kolorze jest dalia dekoracyjna David Howard - ma ona ciemne ulistnienie.

a dla Ciebie bukiet







Pozdrawiam cieplutko Jasia


Cudowny, dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:38, 23 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dobrze że tu dalii sporo bo już u mnie po nich i teraz wykopać trzeba
Czytam że ci dzwonek kremowy przepadł to może i u mnie była ta sama zimowa przyczyna.
Twoim przedogródkiem nieustannie się zachwycam - od kiedy przedogródki na O poszły w ruch jak gdzieś jadę to się rozglądam - i marniutko.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 09:30, 24 paź 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Poziomka napisał(a)


Agato, dziękuję za zainteresowanie poszukiwaniem nazwy róży od Iryska, Pink Robusta jest podobna , ale chyba to nie ona - liczyłam nawet płatki .
Dzwonek kremowy rósł u mnie ponad 10 lat, zmieniałam mu miejsce ( chociaż tego nie lubił) , umiarkowanie się rozsiewał i jak pisałam po ostatnie zimie zniknął z rabaty. Za nasiona dziękuję ponieważ na grządce warzywnej pojawiła się jedna siewka, która zakwitła, przeniosę ją na docelową rabatę dopiero wiosną żeby miała większe szanse na przeżycie.
A energetyczną, ciepłą czy też płomienną rabatę niezależnie od nazwy należy zobaczyć w słoneczny dzień , wtedy nie można się jej oprzeć .
Pozdrawiam cieplutko Jasia




A ile tych płatków naliczyłaś? Sprawdzając nazwę tej róży natknęłam się na różę polską, podobną również ale jej na żywo nie widziałam.
A jak myślisz jak była przyczyna, że w tym roku akurat znikł dzwonek?
Zastanawiam się nad przesadzeniem swojego, jaką wysokość u Ciebie osiągnął?
I jeszcze zapytam o te drobne białe kwiatuszki na fotce, co to jest?
Same pytania więc napiszę, że kupiłam pierwsze pomarańczowe kwiaty do ogrodu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Poziomka 20:01, 27 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
barbara_krajewska napisał(a)


Jasiu, podziwiam kolorystyczne kompozycje. Te zestawienia żółci z pomarańczem lub fioletów z delikatnym różem są wyjątkowo miłe dla oka.

Pozdrawiam


Basiu widziałam kiedyś zestawienie zółtego z różowym i byłam oczarowane, bo kolory te wydawały mi się nie do połączenia. Warto eksperymentować to miła zabawa

Pozdrawiam cieplutko Jasia

A to już jesienne widoki

24.10.2016r.







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:24, 27 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
ryska napisał(a)

Sądzę, że to świetny pomysł i można by powiedzieć marzenie do spełnienia na przyszłość Dziękuję bardzo. Tymczasem czekam na Twój ogród pokazany oczami Mai. Czy już wiadomo kiedy będzie emisja? Również pozdrawiam serdecznie


Chyba szybciej oglądniesz go na żywo.
Jeszcze nie był kręcona część z Mają. Byłyśmy umówione na 1 czerwca, ale moje sprawy rodzinne spowodowały, że przełożyłam nasze spotkanie na przyszły rok . Trzymam kciuki by najstarsza ogrodniczka w czerwcu cieszyła się zdrowiem to spotkanie z Mają dojdzie do skutku.
Pozdrawiam Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:37, 27 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
AgataP napisał(a)
I znowu koiłam zmysły Ślicznie, barwnie z miłością


Dziękuję Agato, niestety przychodzi pora roku której szczególnie lubię - jesienne szarugi, ogołocone z liści drzewa, tęsknota za słońcem i wesołymi kolorami .
Pozdrawiam melancholijnie Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:57, 27 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kondzio napisał(a)
Jasiu co słychać? pokazałabyś na zdjęciach ogród jesienną porą, stęskniliśmy się za tymi cudnymi widokami


Zgodnie z życzeniem pokazuję jesienne widoki. Były już pierwsze przymrozki i ucierpiały dalie, tylko te które rosną przy murze mają małe uszkodzenia. Z wykopywaniem dalii, marchewki , pietruszki , buraczków muszę jeszcze poczekać aż odzyskam pełną sprawność ruchową a to jeszcze trochę musi potrwać.
Pozdrawiam cieplutko Jasia













____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:15, 27 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)
Dobrze że tu dalii sporo bo już u mnie po nich i teraz wykopać trzeba
Czytam że ci dzwonek kremowy przepadł to może i u mnie była ta sama zimowa przyczyna.
Twoim przedogródkiem nieustannie się zachwycam - od kiedy przedogródki na O poszły w ruch jak gdzieś jadę to się rozglądam - i marniutko.

pozdrawiam



Sądzę, że przedogródek powinien zaciekawiać i zachęcać do zajrzenia do dalszej części ogrodu.
I nie da się ukryć , że jest to najczęściej oglądana część ogrodu, bo widok dostępny dla wszystkich.
Pozdrawiam Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies