Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 19:57, 12 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Sebek napisał(a)
Lubię tą swobodę w Twoim ogrodzie - próbuję dążyć do tego u siebie i... któryś rok bylinową przekopuję


I dzięki temu co rok Twój ogródek wygląda inaczej i ma dużą oglądalność .
Pozdrawiam Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
laurowisnia 13:15, 13 wrz 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Poziomka napisał(a)
A teraz moja nn.
Dostałam ją od Irenki - Iryska , Irenaka nie pisze na tym forum , ale czasami zagląda.
Posadziłam ją między budleja i lilakiem, miała cień i sucho i mimo to dawała sobie radę. Na zdjęciach nie potrafię oddać jej piękna, mimo że rośnie między angielkami , to swoją charakterystyczną urodą przyciąga zwrot. Kwitnie bukiecikami jak Bonica, ale ma bardziej wyrazisty kolor. Nie przekwita szybko.Więc ktokolwiek wie ....





Przypomina mi Pink Robustę, którą widziałam w Powsinie. Przyciągała wzrok jak piszesz.
Wspaniałe są te energetyczne rabaty, coraz bardziej się przekonuję do tych kolorów.
Dzwonek kremowy się dobrze wysiewa, czy potrzebujesz nasiona?
Długo już rósł u Ciebie w ogrodzie?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Poziomka 20:49, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Justyna napisał(a)
Nie dziwię się dziewczynce. Robię podobnie oglądając Twój wątek. Piękno zachwyca i przyciąga


Dziękuję Justyno za tak pochlebną opinię . A dziewczynka mimo że maleństwo była bardzo dobrze wychowana, dotykała kwiatki, wąchała ale nigdy nie zrywała.
Obdarowałam ją oczywiście bukiecikiem stokrotek
Pozdrawiam cieplutko Jasia





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:00, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
Energetycznie kolory, cudnie wygląda taki ogród


I pomyśleć Danusiu, że kiedyś unikałam czerwieni, żółty był dobry tylko wiosną, a o pomarańczowym nawet nie myślała . W przyszłym sezonie chcę dodać w wyższym pietrze więcej czerwieni , a kolejnych zrobić " plecy" rabacie.
Pozdrawiam cieplutko Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:12, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kondzio napisał(a)
Aster frikartii z zawilcem- cudne połączenie!



W tym roku aster frikartii został moim ulubieńcem . Rośnie w przedogróku drugi sezon i bardzo efektownie się zaprezentował ( w ubiegłym roku wyglądał dużo skromniej) , długo kwitnie , nie ma mączniaka, same zalety.
Pozdrawiam cieplutko Jasia








____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:09, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
ryska napisał(a)
Witaj Jasiu, jestem zakochana w Twoim ogrodzie, zwiedziłam go wirtualnie wiele razy...niedościgniony wzór do inspiracji. Napisać cudowny to za mało


Wydaje mi się Renato, że należałoby go zwiedzić w realu , jak sądzisz ?
Z Radomska do Gliwic nie jest daleko.
Pozdrawiam cieplutko Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:22, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudna ta pomarańczowa Pierwszy raz widzę w takim kolorze


Sylwio to dalia Ludwig Helfert . W podobnym kolorze jest dalia dekoracyjna David Howard - ma ona ciemne ulistnienie.

a dla Ciebie bukiet







Pozdrawiam cieplutko Jasia

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:51, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
laurowisnia napisał(a)

Przypomina mi Pink Robustę, którą widziałam w Powsinie. Przyciągała wzrok jak piszesz.
Wspaniałe są te energetyczne rabaty, coraz bardziej się przekonuję do tych kolorów.
Dzwonek kremowy się dobrze wysiewa, czy potrzebujesz nasiona?
Długo już rósł u Ciebie w ogrodzie?


Agato, dziękuję za zainteresowanie poszukiwaniem nazwy róży od Iryska, Pink Robusta jest podobna , ale chyba to nie ona - liczyłam nawet płatki .
Dzwonek kremowy rósł u mnie ponad 10 lat, zmieniałam mu miejsce ( chociaż tego nie lubił) , umiarkowanie się rozsiewał i jak pisałam po ostatnie zimie zniknął z rabaty. Za nasiona dziękuję ponieważ na grządce warzywnej pojawiła się jedna siewka, która zakwitła, przeniosę ją na docelową rabatę dopiero wiosną żeby miała większe szanse na przeżycie.
A energetyczną, ciepłą czy też płomienną rabatę niezależnie od nazwy należy zobaczyć w słoneczny dzień , wtedy nie można się jej oprzeć .
Pozdrawiam cieplutko Jasia







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
barbara_kraj... 00:24, 24 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
O matko, wstydzę się, że o Tobie i Twoim ogrodzie całkiem zapomniałam!









Jasiu, podziwiam kolorystyczne kompozycje. Te zestawienia żółci z pomarańczem lub fioletów z delikatnym różem są wyjątkowo miłe dla oka.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ryska 19:48, 25 wrz 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Poziomka napisał(a)


Wydaje mi się Renato, że należałoby go zwiedzić w realu , jak sądzisz ?
Z Radomska do Gliwic nie jest daleko.
Pozdrawiam cieplutko Jasia








Sądzę, że to świetny pomysł i można by powiedzieć marzenie do spełnienia na przyszłość Dziękuję bardzo. Tymczasem czekam na Twój ogród pokazany oczami Mai. Czy już wiadomo kiedy będzie emisja? Również pozdrawiam serdecznie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies