Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lipny ogród czy ogród z lipą

Pokaż wątki Pokaż posty

Lipny ogród czy ogród z lipą

zieloniutka 15:31, 31 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
makadamia napisał(a)
Ja też uwielbiam lipy

Pytania:
- dlaczego od wschodniej strony nie możesz sadzić drzew?
- pokaż poglądowo zdjęcia domu i altany; zwłaszcza altany, bo - tak jak Danusia narysowała - trzeba by było połączyć ją jakoś z rabatą pod oknem, a nie wiemy jak ona wygląda i jakie tam masz widoki.

Z sumakiem trzeba umiejętnie postępować. Im bardziej tniesz mu odrosty, tym więcej ich wytwarza. Ja z odrostami radziłam sobie tak, że nakrywałam je czarnym workiem na śmieci. Po miesiącu, dwóch odrosty się zaparzały i ginęły.
Generalnie - jak sumakowi się nie grzebie w korzeniach, to odrostów nie daje. W praktyce oznacza to, że najlepiej je sadzić w trawniku


Miło że zajrzałaś, bo z tego co widzę to Dobry Duszek ogrodowiskowy z Ciebie.
Ale chyba z kontuzją, albo mylę osoby.

Sumakowi usuwałam odrosty pierwszy raz od posadzenia. Nie wiem czy naiwnie, ale wsadziłam metr od pnia po obwodzie grubą taśmę na 40 cm głęboką, żeby odrosty nie przełaziły. Czas pokaże.

Co do zdjęć. Jak na początku wątku napisałam to jest działka weekendowa rekreacyjna ... jeszcze i dom jest w planach, bliższych niż kalendarzowa wiosna, ale dopiero jak zobaczę wykop to uwierzę, że to się dzieje.

Chciałam się skupić na porządnym obsadzeniu tego budynku gospodarczego ponieważ to mogę obecnie zrobić. Plan całej działki podałam dla podglądu, żeby ewentualny pomocnik miał obraz na całościową sytuację.

Altanki zdjęcie wkleję. Ambitny plan zakłada jej likwidację za kilka lat, ale to już życie pokaże.

A drzew nie mogę tam niestety sadzić ponieważ będzie tam instalacja z oczyszczalni. Ona może być tam i tylko tam, mimo działki 1200 kw.

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 15:34, 31 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Zdjęcie sprzed 2 lat.

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
makadamia 16:44, 31 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ano widzisz.
Teraz wszystko jasne.
Ja tam już widziałam cały kącik zadrzewiony, a tak to faktycznie kłopot z drzewami. Idę dalej zdjęcia oglądać i myśleć.

Ps. Nie pomyliłaś się - mam kontuzjowaną rękę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
zieloniutka 19:24, 31 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
makadamia napisał(a)
Ano widzisz.
Teraz wszystko jasne.
Ja tam już widziałam cały kącik zadrzewiony, a tak to faktycznie kłopot z drzewami. Idę dalej zdjęcia oglądać i myśleć.

Ps. Nie pomyliłaś się - mam kontuzjowaną rękę


O fajnie, że Cię zainteresowało.
Ja też tam miałam zaplanowane drzewa, bo się o nie tam prosi, ale niestety nie mogę.

Co do budynku to skłaniam się do drzewa a narożniku i chyba ekranu z cisów hiksii, tyle, że nie wiem jak one sobie poradzą w cieniu.
Na stronie ogrodeusa jest napisane, że cisy generalnie nadają się do cienia, ale rosną tam bardziej wiotkie.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
lindsay80 17:10, 09 lut 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
widzę, że mnie ominęło założenie wątku i w tydzień ogród zaplanowany

Będę stałym gościem
____________________
Tu ma być ogród :)
Gardenarium 07:44, 12 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sumaka wyrzuć, to ogrodowy chwast. Posadź inne, cenne drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 09:10, 12 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
lindsay80 napisał(a)
widzę, że mnie ominęło założenie wątku i w tydzień ogród zaplanowany

Będę stałym gościem


Edyta serdecznie zapraszam, otwarte 24 h 7 dni w tygodniu
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 09:15, 12 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Gardenarium napisał(a)
Sumaka wyrzuć, to ogrodowy chwast. Posadź inne, cenne drzewa.


Może kiedyś zniknie, wiem że to drzewo z listy niepolecanych.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Efffa 16:39, 12 lut 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Oooo, masz watek, super, bedę zaglądać, a ja myslałam, ze ten dom czy budynek z pierwszej strony to już Twój dom,
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
zieloniutka 19:37, 12 lut 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Fajnie, że zajrzałaś. Mam nadzieję, że będzie co czytać czy oglądać. Póki co to kiepsko widzę, ale mam nadzieję, że wątek mnie zmotywuje do działania.

Z tym budynkiem to szkoda, że nie mogę edytować postu bo widzę, że bardzo wprowadza w błąd.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies