Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kocankowe pole rośnie wokół mnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocankowe pole rośnie wokół mnie...

123mokry 20:39, 08 lut 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Tak myślę ,że będziesz miała wiesiołka missouryjskiego ode mnie, bo mam go sporo a w twoim ogrodzie może pasować. Oczywiście jeśli chcesz .
____________________
Marekbambusowy-ogród
sylwia_slomc... 21:14, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Koleżanko nie narzekaj, ogrody w Twoim sielskim stylu do łask wracają z hukiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kocanka 12:18, 19 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
123mokry napisał(a)
Tak myślę,że będziesz miała wiesiołka missouryjskiego ode mnie, bo mam go sporo a w twoim ogrodzie może pasować. Oczywiście jeśli chcesz .

Wiesiołek super, nawet do Słupcy mam niedaleko, bo działka za Goliną.

Przydałoby mi się urozmaicenie kolorystyczne: fiolety, róże, niebieskości. Myślałam o szałwii w kocankach na początek, może coś jeszcze niewymagającego, co pasuje do wiejskiego ogrodu, polecicie?

Tu mam taki fragment z trzema brzozami i 2 sosny (zdjęcia poniżej). Posadziłam tam kilka wrzosów, bo chciałam takie coś.Ale nie wyszło
Chciałam by to był taki mini leśny zakątek z poziomkami, może jakieś trawy. Dobrze byłoby też coś osłaniającego pod płotem posadzić, myślałam o trzmielinie pospolitej. Podobają mi się naturalistyczne ogrody, nieformowane ale boję się że stworzę bałagan. Macie jakieś rady?

____________________
Kocankowe pole
Anda 12:27, 19 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Niewymagajaca jest kocimietka, Agastache, maki, charby, czarnuszka, czosnki ozdobne a zwlaszcza Allium sphaerocephalon, Achillea - to chyba krwawnik po polsku, bardzo sie rozsiewa. Sliczne sa orliki, rudbeckie, lubin, Sedum, Scabiosa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:29, 19 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Lesny zakatek bedziesz mogla stworzyc chyba dopiero wtedy, gdy podrosna drzewa, bo w lesie cien i polcien panuje. Na sloncu pod brzozami i sosnami w naturze tylko wrzosy i wrzosce widzialam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kocanka 12:48, 19 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
W sumie logiczne z tym leśnym zakątkiem

Dziękuję, Agastache wygląda imponująco, wskakuje na listę must have. Kocimiętkę nawet wysiałam, ale bez nawozu na moich piaskach jest w opłakanym stanie.
Łubin wysiewałam 2 razy, nie wzszedł, to samo z rudbekią.
Mam nadzieję, że wermikompost w końcu odmieni żywot moich roślinek, bo to co widzę na zdjęciach nic a nic nie przypomina tego co rośnie u mnie.



____________________
Kocankowe pole
Anda 13:03, 19 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
To wyprobuj moze jeszcze Anthericum ramosum, Campanula rotundifolia, Geranium sanguineum, Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue' - dla mnie najladniejsza lawenda z wszystkich, ktore znam, Melica ciliata - ladna trawka, Origanum Laevigatum-Hybride, Pulsatilla vulgaris, rozne rodzaje Stipy: Stipa barbata, Stipa capillata, Stipa calamagrostis, Verbascum nigrum, Centranthus angustifolius i Centranthus ruber, Oenothera speciosa, Gaura lindheimeri, ktora bardzo lubie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kocanka 14:09, 19 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Anda, dziękuję za listę, jest w czym wybierać. Te trawy poprzeplatane czosnkami mnie zachwyciły, na pewno na którąś się zdecyduję.
____________________
Kocankowe pole
sylwia_slomc... 16:36, 19 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Ja poziomki w tym roku posadziłam na leśnych rabatach i pozwolę się im wysiać Mój lasek jeszcze niższy od Twojego, ale tez już nad rabatami myślę Na leśnych fajnie wyglądają paprocie , kokorycze , bluszcze, barwinek, gajowiec, hosty, żurawki tawułki arendsa, parzydła leśne, wilczomlecze, runianka ...taki plan u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 21:48, 19 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kocanko, trzymam Ci mocno kciuki Bardzo lubie wiejskie klimaty. Pokazuj zdjecia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies