Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kocankowe pole rośnie wokół mnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocankowe pole rośnie wokół mnie...

Kocanka 13:29, 29 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Witam, serdecznie. Od kilku dni podziwiam wasze ogrody i jestem pełna podziwu. Ogród Danusi zapiera dech Mój kawałek gruntu ogrodem bym nie nazwała jest to raczej preriowa, pół dzika łąka na bardzo nieurodzajnej ziemi.

Siedem lat temu kupiliśmy 10ar zachwaszczonego pola po uprawach rolnych, ziemi słabej, piaszczystej, z zamiarem budowy w przyszłości, tymczasem spędzamy tam weekendy.
Od początku popełniliśmy wiele błędów, tracąc czas, pieniądze (no nie za dużo) i wodę bez oczekiwanych rezultatów. Z racji braku odpowiedniej ilości czasu, który mogę na ogród poświęcić, postanowiliśmy zostawić go naturze i tylko rzeźbić kosiarką
Posialiśmy kawałek łąki polnej, posadziliśmy trochę drzew głównie jarzębiny, kilka sosenek 3 brzozy, 2 robinie(te rosną najlepiej) żywopłot z kardigany syberyjskiej, kilka krzewów (miał być piekny, kwietny żywopłot - niestety efekt mizerny).

Po tych kilku latach koszenia chwastowiska i pozostawiania tego na ziemi, wyrosło pole kocanek, pojawiają się szlachetniejsze gatunki traw, czasem jakieś ładne samosiejki, zostawiam co mi się podoba, trochę pielę ale na luzie, czasem coś posadzę zakupionego, ale generalnie stawiam na niskobudżetowy ogródek, nie podlewam, bo i tak dużo mnie nie ma, więc muszą sobie roślinki jakoś radzić. Samosiejki radzą sobie najlepiej wiec póki co jet ich większość.

Wielkie nadzieje pokładam w kompostowniku, moje roślinki potrzebują wsparcia, bo drzew choć naliczyłam 30 nie widać ani jednego. Upał bez cienia bardzo nas męczy. W kompostowniku od sierpnia pracują dżdżownice. Moze ten nadchodzący sezon będzie inny niż dotychczas i dzięki wermikompostowi coś więcej zazieleni się na działce niźli tylko chwast.

____________________
Kocankowe pole
Gardenarium 13:31, 29 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, fajne masz miejsce, daje wiele radości, dobrze że bez przymusu
Posadź jedno większe drzewo, albo zrób cieniówkę, cztery koły i siatka/kołki, gałęzie na dach.
Za marne grosze będzie się gdzie schować. Chociaż to.
Bo duże drzewo nie będzie niskobudżetowe

Musisz mieć cień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kocanka 13:47, 29 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Dziękuję za odzew . Nie dopisałam, ze mamy małą drewnianą chatkę z tarasem, ale taras od zachodu więc słonko przygrzewa, chciałoby się usiąść w cieniu lipy

Chciałam załadować kilka zdjęć, ale coś mi nie wchodzą.
____________________
Kocankowe pole
sylwia_slomc... 14:32, 29 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Witaj już mnie zaciekawiłaś tą łąką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kocanka 19:50, 29 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Łąka bardzo się u mnie sprawdziła, z pewnością trawnik by nie był piękny bez obfitego nawadniania za to łąka tętni życiem owadów, bzyczenie aż huczy.
Wrzuciłabym jakieś zdjęcie lecz po próbie wrzucenia blokuje mi konto.
____________________
Kocankowe pole
Kocanka 09:28, 30 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Kocanki...



____________________
Kocankowe pole
Kocanka 09:36, 30 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 23
Łąka polska
____________________
Kocankowe pole
Kojak 09:23, 31 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Witaj. Piękna łąka, kolorowa i fajny pożytek dla pszczół. I co najważniejsze pociechy mają swój raj do zabawy.
____________________
TomekSosnowe zacisze
anbu 09:41, 31 sty 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ekstra!
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anda 10:02, 31 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Mnie rownież sie podoba Witaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies