Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy

zzzzz 13:31, 06 kwi 2018

Dołączył: 06 kwi 2018
Posty: 2
Witajcie,
Przede mną trudne decyzje - jak urządzić ogród? Na razie jest to kawałek pola zarośnięty perzem. Jak białe płótno - mnóstwo możliwości, jak wybrać najlepszą?

Na początek chciałabym urządzić kącik dla dzieci. Najchętniej w miejscu zaznaczonym na planie, ale wszelkie sugestie mile widziane To miejsce wybrałam z tego względu, że jest dobrze widoczne z kuchni, salonu i altanki, która w lecie stoi na tarasie.

Działka nie ma żywopłotu i brakuje mi trochę prywatności. W sezonie zaciągam w altance zasłonki od strony ulicy, ale nic więcej nie mogę zrobić. Stąd pomysł na osłonięcie placu zabaw bambusem - dodatkowym plusem byłoby to, że bambus dawałby cień. W lecie słońce tak mocno grzeje, że nawet pod daszkiem altanki jest trudno wytrzymać!

Czy bambus to dobry pomysł? Sprawdzi się w roli parawanu? Mamy tu bardzo silne wiatry, czy one mu nie zaszkodzą?

Liczę się z tym, że wszelkie posadzone rośliny będę musiała wykopać, kiedy wreszcie zabierzemy się za równanie ziemi pod trawnik, ale kiedy to nastąpi - nie wiem! Wiem tylko, że dzieci rosną i jeśli teraz nie zrobię dla nich kącika, to będziemy się męczyć kolejne lato.

Plan działki:


Większy obrazek po kliknięciu:
Gardenarium 13:37, 06 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bambusy to nie nasz klimat i nie na szczelne zasłony. Są ruchome i ażurowe. Zrób żywopłot formowany.

Ale skoro to tylko na chwilę to ustaw koły mocne i zawieś żagiel cieniujący. I parawan od wiatru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makadamia 14:31, 06 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Taka długa i wąska działka jest niełatwa w zagospodarowaniu.
Polecam czytanie wątków z podobnymi działkami, np.:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7463-wymarzony-sielankowy-ogrod
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
zzzzz 22:14, 06 kwi 2018

Dołączył: 06 kwi 2018
Posty: 2
Dziękuję za wskazówki.

Gardenarium, czy taki żagiel trzeba zdejmować całkowicie w razie deszczu albo silnego wiatru? Jaki rodzaj parawanu od wiatru warto zrobić?

makadamia, dziękuję za linki, z przyjemnością poczytam!!!

I jeszcze pytanie - czy placyk zabaw 3m x 5m to nie jest za mało na trójkę dzieci?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies