Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 13:33, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81881
Witam Was wszystkich serdecznie.

Od ok. 3 lat czytam o Waszych ogrodach i przeglądam zdjęcia, a potem staram się coś uszczknąć dla siebie, choć sama też mam głowę pełną pomysłów i tylko w portfelu wqciąz pusto bo każda złotówka wydana na ogród i remont budynków. Ale zacznę od początku. 3lata temu moja babcia się rozchorowała na stawy, a liczy sobie obecnie 85 lat i do tamtej pory to Ona zajmowała się tym 1/2 ha. Nagle i bez ostrzeżenia staliśmy się posiadaczami działki, a w zasadzie dwóch działek rozdzielonych rowem o tejże powierzchni - z czego mniejsza zagospodarowana budynkiem mieszkalnym do generalnego remontu i dwoma budynkami gospodarczymi w stanie opłakanym, zarośnięta przez stare drzewa owocowe samosiejki wiśnie i śliwy, pokrzywy, pleśniejące agresty i ogromne sterty złomu różnorakiego pochodzenia, sterty gruzu i szkła zagrzebane w ziemi. Druga część to było do zeszłego roku typowe pole orne.

Ponieważ absolutnie nie byliśmy na to przygotowani finansowo, a mój M trochę się zna zaczęliśmy od remontu budynków gospodarczych, wycinki tego co babcia pozwoliła i sprzątnięcia zalegających stert. Oczywiście wszystko własnoręcznie z pomocą naszych dzieci - wtedy 10 i 13 lat. Wyszło nawet całkiem nieźle i zmiany już widać. W starej suszarni zrobiliśmy drewutnię, z chlewni warsztat, nad warsztatem letni pokój dla synów (nieocieplony), a z szopy doklejonej do chlewni gospodę na posiadówy. Potem przyszła kolej na sadzenie roślin i robienie rabatek. Tyle udało się do wiosny zeszłego roku. I wtenczas okazało się, że kuzyn, który uprawiał pozostałą część nie ma już na nią czasu - malutkie dziecko. Babcia ugorowania by nie przeżyła.

Trzeba się był zmierzyć z problemem i zdecydowaliśmy się na ogród. Udało się całość ogrodzić siatką leśną ( sarny i zające zjadały wszystko co się wsadziło.Nasadziliśmy drzewa owocowe i ozdobne, krzewy, kawałek warzywnika,rabaty z kwiatami i "łąkę kwietną". teraz jesteśmy na etapie ogniska , palisady od strony wschodnieji ścieżek z materiałów bio bo na inne nie ma zgody z gminyze względu na charakter działki - rolna zabudowana i rolna kl 3i4 kawałeczkiem 2. Działki długie i wąskie- schodzące ze zbocza południowego do niecki z rowem przez całość i wspinające się wysoko na północne zbocze- podłoże gliniaste ciężkie.

To tyle jako przyyyyydłuuugi wstęp. Jak się nauczę wstawię fotki. Wstępne projekty robiłam sama na kartce i na gardenpuzzle. Strasznie się cieszę , że mogłam do Was dołączyć. Przed nami mega wyzwanie samo koszenie zajmuje 4 dni po kilka godzin co 2 tyg. Każdą wolną chwilę poświęcamy na walkę o ogród i choć roślinki na razie maleńkie to mam nadzieję na szybkie zmiany.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Lukasz2013 13:47, 20 kwi 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Czekamy na fotki.
deszczowymaj 13:59, 20 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam serdecznie
Strasznie jestem ciekawa jak wygląda ta Twoja działeczka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mirka 14:02, 20 kwi 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Fajnie że po trzech latach założyłaś wątek Witaj i pokazuj co zdołałaś zrobić
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
GorAna 14:41, 20 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Jesteście dzielni!!!! tyle ogrodu!!!! szczerze podziwiam
Witam na Ogrodowisku i czekam na fotki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
AgnieszkaW 16:01, 20 kwi 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Sylwio, pokaż swoje włości. Stok, gliniaste podłoże, budynki do remontu, no i ogród - dużo pracy przed Wami, ale satysfakcja będzie zapewne wielka.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:57, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81881
Dziękuję Wam bardzo za tak miłe przyjęcie. Na razie z fotkami nie poszaleję bo wszystkie są w komórce, aja na razie niestety nie potrafię zgrać na laptopa, może pomęczę sąsiada i się uda. Uzbroicie się w cierpliwośc postaram się nauczyć obiecuję. Spróbuję Wam pokazać projekty z Gardena jak mi się uda.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:09, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81881

[https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/82/820009/original.jpg] nie wiem czy mi się udało? troszkę się jeszcze różni ale wiele elementów się zgadza oprócz budynku oczywiście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:16, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81881


to przed starą suszarką teraz drewutnią, po zlikwidowaniu okien budynek się zgadza rośliny już posadzone niektóre może nie identyczne , ale wyglądać będzie bardzo podobnie jak urośnie oczywiście na razie to maleństwa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81881


Takie nasadzenia lub prawie takie ze wzgl na małą ilość roślin w Gardenie są już zrobione , a za 10 lat może tak będą wyglądać teraz to malizny. Może być? To oczywiście ta niezabudowana, większa część.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies