Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nawadnianie wężykiem z otworkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawadnianie wężykiem z otworkami

Segitarius 17:40, 14 kwi 2018

Dołączył: 14 kwi 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

Wykonałem elektroniczny układ nawadniania sterowany z telefonu. Wszystko szło pięknie do pierwszych testów. Zakupiłem 100 metrów wężyka 6mm i rozłożyłem go w sześciu strefach, (tyle mam elektrozaworów). Rzecz w tym, że po wykonaniu w nim otworków każdy kolejny "sika" z o wiele mniejszą siłą, pomimo, że ciśnienie wody za elektrozaworem jest takie, że woda z wężyka 6mm leci 3-4 metry pionowo w górę. Wiem, że tego typu rozwiązania są w ogrodnictwie stosowane, więc jak to jest robione, ze działa?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
Gardenarium 21:50, 14 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak wygląda "wężyk z otworkami"? Pokaż co zrobiłeś.
Czy to linia kroplująca czy jakiś wynalazek amatorski?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Segitarius 23:01, 14 kwi 2018

Dołączył: 14 kwi 2018
Posty: 2
Zdecydowanie wynalazek amatorski. Wężyk jest kupny, otworki mojej roboty. Zastanawiam się na czym polega różnica pomiędzy wężykiem z moimi otworkami a wężykiem z "kupnymi" otworkami Taki żarcik, ale jednak coś żle robię.
Gardenarium 09:55, 17 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takim podziurawionym wężykiem będzie takie podlewanie:

na początku węża, blisko źródła wody jest duże ciśnienie i woda będzie waliła otworami, wręcz sikała, że trzeba będzie przykręcać nieco, natomiast na końcu węża już tylko będzie kapała, albo wcale.

A linia kroplująca profesjonalna to nie tylko wężyk, ale skomplikowana budowa, z kompensacją ciśnienia, będzie tak samo wylatywała woda na początku i na końcu linii, pod warunkiem oczywiście, że długość linii kroplującej nie będzie przekraczała dopuszczalnej długości czyli chyba 150 mb.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies