Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kleszcze w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kleszcze w ogrodzie

juli_aa 11:12, 05 cze 2018

Dołączył: 05 cze 2018
Posty: 1




Przychodzę do was z problemem kleszczy w ogrodzie. Stosowałam różne środki przeciw kleszczom zakupione w sklepach, ale nie działają. Dodatkowo posiadam trzy pieski, a przez stosowanie takich środków nie mogą one swobodnie biegać po ogrodzie. ogrun: Kleszczy jest tak wiele, że każdy spacer po ogrodzie kończy się co najmniej dwoma kleszczami w ciele piesków. Jest to dość uporczywe. Ostatnio nawet nie pozwalam bawić się córce w ogrodzie gdyż obawiam się, że i ją mogą te małe pajęczaki zaatakować. Znacie jakieś sposoby by je przegonić? Ja czytałam jedynie o kwiatach, na które wołamy od zawsze mlecze

https://dziennikarstwoobywatelskie.pl/lifestyle/roslina-ktorej-unikaja-kleszcze/

Ale nie wiem ile w tym prawdy. Czy ktoś stosował te kwiaty? Znacie jakieś inne? A może macie jakieś inne sprawdzone sposoby na pozbycie się tych współlokatorów? Albo chociaż by zmniejszyć ich ilość. Bardzo potrzebuję pomocy, a za każdą odpowiedź będę wdzięczna
Toszka 11:49, 05 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
link na watek o ekologicznych sposobach

Dodatkowo trawa nisko koszona i zlikwidowanie wszelkich zarośli i chaszczy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 13:12, 05 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
U mnie na wątku z miesiąc temu wrzucałam fotkę preparatu, który stosują rolnicy w polach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies