Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród laika

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród laika

iwonao 21:31, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9
Dobry wieczór... Po mimo tego, że mieszkam na wsi w domku jednorodzinnym od zawsze to nie znam się na ogrodzie prawie nic a nic.... Od kilku dni przeglądam tą kopalnie wiedzy, zdjęć i inspiracji iiii postanowiłam zabrać się za swój kawałek ogródka... Więc wstępnie wymyśliłam linię prostą z trawy: Miskant cętkowany później hortensje później trawa red baron i na koniec bordowa bylina ....- niestety nie wiem jak się nazywa... Czy to dobry pomysł...? Co ile mam to wszystko sadzić? w jakiej odległości ?

Gardenarium 21:54, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawy Red Baron co 40 cm, byliny średnie co 30 cm. Trawy wysokie (np miskanty) co metr. Hortensje co metr-półtora.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonao 22:53, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9
Bardzo dziękuję za odpowiedź
iwonao 19:52, 13 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9
Dobry wieczór. Przez 2 dni usunęliśmy z mężem 2/3 trawy tam gdzie rosną jakieś już rośliny z miejsca w którym chcemy żeby powstał nasz ogród. Powoli do przodu
iwonao 19:54, 13 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9
A_gawa 22:36, 14 lip 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Powodzenia Iwonka! Wspólnie z mężem na pewno sobie poradzicie! Będzie pięknie i to ucieszy Twoje serce!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:39, 14 lip 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A duże drzewko też wsadzisz?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
iwonao 12:33, 15 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9


Wczoraj zakończyliśmy usuwać trawę. W planach mam dowieść kwaśnej ziemi i powoli osadzać rośliny. Mam mały dylemat co zrobić z włókniną... dawać czy nie dawać... W planach jest kora....
A gawa dziękuję za odwiedziny... Mam nadzieję, że za rok będzie chociaż przyzwoicie to wyglądać... Patrząc na cuda z tego forum to tutaj można tylko płakać...
Toszka 22:07, 15 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Co to za tuje rosną - szmaragd czy brabant?
Trzeba policzyć dla nich miejsce na przyszłość plus miejsce na dojście aby swobodnie dwa razy do roku oczyścić z suchego. Dopiero po odliczeniu tych odległosci wyjdzie graniczna linia na sadzenie innych roslin.

Dobrze by było, aby ten pas tuj po prawej też wypielić z trawy. Trawa to dużą konkurencja i tuje w niej bardzo źle rosną.

Włókniny nie dawaj - poczytaj ten watek lub chociaż zdjęcia poogladaj co pod matą się dzieje

Jaką kwaśną ziemię chcesz nawozić? Skąd? Po co?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonao 08:30, 16 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 9
Toszka napisał(a)
Co to za tuje rosną - szmaragd czy brabant?
Trzeba policzyć dla nich miejsce na przyszłość plus miejsce na dojście aby swobodnie dwa razy do roku oczyścić z suchego. Dopiero po odliczeniu tych odległosci wyjdzie graniczna linia na sadzenie innych roslin.

Dobrze by było, aby ten pas tuj po prawej też wypielić z trawy. Trawa to dużą konkurencja i tuje w niej bardzo źle rosną.

Włókniny nie dawaj - poczytaj ten watek lub chociaż zdjęcia poogladaj co pod matą na się dzieje

Jaką kwaśną ziemię chcesz nawozić? Skąd? Po co?



Dzień dobry, Toszka dziękuję za odpowiedź. Trawa wypielona jest już wszędzie. To są szmaragdy.
Dziękuję za rady.
Rodzice mają lasek i chce sobie nawieść trochę kwaśnej ziemi od nich żeby i tuje i rodonedrony lepiej rosły... bo na razie marnie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies