Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od pomysłu do realizacji

Pokaż wątki Pokaż posty

Od pomysłu do realizacji

zajec 13:28, 19 lip 2018

Dołączył: 24 maj 2016
Posty: 4
Witam! Obserwuję Was, Wasze posty, zdjęcia, sprzeczki, porady i wszystko co tu na forum dzieję się od połowy ubiegłego roku. W tym czasie wykreowałem wizję ogrodu jaki chciałbym mieć. Aktualnie w miejscu, gdzie ma wyrosnąć jest plac budowy z wielką dziurą po środku ale wychodzę z założenia, że jeżeli wiem gdzie będą mury oraz ogrodzenie mogę zacząć planować i rysować . Posiłkuję się też niejako pewnym zdjęciem, ponieważ bardzo wpasowałyby się w moją okolice drzewka, które na nim widnieją oraz pnącze. Czy jesteście w stanie rozpoznać je? Chodzi mi o lewą stronę przy murze, cóż to takiego?

Ogółem w takim też stylu chcę poprowadzić ogród, minimalizm, przewaga traw i prostych roślin ozdobnych, ograniczenie kwitnących na kolorowo roślinek do minimum, zieleń zachowania także w porze jesień-zima i uniknięcie tui na tyle na ile się da. Wątek z czasem rozbuduję, mam zaprzyjaźniony "sklep ogrodniczy" który ma w ofercie ogromną ilość drzew, krzewów, kwiatów a gdy coś trzeba mogą też sprowadzić jakąś zachciankę, której nie mają na życzenie. Ale niestety nie znam się na tyle by móc w ślepo kupować coś, dlatego pozwolę sobie czasem skonsultować to z fachowcami, jakimi niewątpliwie po latach jesteście

Pozdrawiam!
Iwk4 13:43, 19 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj. Nie wierzę, ze ogarniasz forum. Ja nie ogarniam wszystkich wątków. Wszystkich dobrych porad. No, ale skoro powiedziałeś A, mam nadzieję, ze wytrwasz. Fajny tytuł. Jakie masz wymiary działki? Jak usytuowany będzie dom? Pokażesz coś?
____________________
Ogródek Iwony II
zajec 16:13, 19 lip 2018

Dołączył: 24 maj 2016
Posty: 4
Iwk4 napisał(a)
Witaj. Nie wierzę, ze ogarniasz forum. Ja nie ogarniam wszystkich wątków. Wszystkich dobrych porad. No, ale skoro powiedziałeś A, mam nadzieję, ze wytrwasz. Fajny tytuł. Jakie masz wymiary działki? Jak usytuowany będzie dom? Pokażesz coś?


Nie ogarniam forum, nie jestem moderatorem, śledzę wybrane przeze mnie wątki od paru miesięcy, grzebie w historii gdy coś mnie zainteresuje, żeby nie pytać o coś co zostało już opisane, tak to mniej więcej wygląda. Działka ma powierzchnię ok. 2000 m2. Jest to prostokąt 30m na ok 65m. Dom wg. przepisów oddalony o 15m od drogi więc z przodu kawałek do zagospodarowania będzie i z tyłu 40m na 30m (dom ma wymiar 20m na 24m). Aktualnie nie wrzucę zdjęcia bo jest wielki wykop z hałdami ziemi i bez ogrodzenia. Za miesiąc gdy murek i siatka ogrodzeniowa będzie wrzucę bo będzie już wyraźnie widać całość. Co do zdjęcia z pierwszego posta ktoś rozpoznaje co to A drzewka i te rośliny po lewej, cóż to takiego ?
Toszka 17:01, 19 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj
fota jest zapewne z zagranicy. A tam mozna kupić gotowe panele porośnięte bluszczem.

Nie wiem na ile forum przewertowałeś, ale zwracam ci uwagę póki czas, że ziemia z wykopu (podglebie) absolutnie nie może być rozniesiona po działce, bo będzie spory problem latami nie do przeskoczenia. Cienka warstwa humusowa tak, ale reszta nie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 22:16, 19 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zdjęcie absolutnie nie może tu być, ponieważ nie jest twojego autorstwa. Napisz skąd je masz, jeśli z netu, muszę je usunąc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zajec 21:21, 20 lip 2018

Dołączył: 24 maj 2016
Posty: 4
Co do ziemi to wygląda to tak że warstwa wierzchnia jest zepchnięta na kupę. Ziemia z wykopu to piach i glina zostanie wywiedziona. Po rozgarnięciu hummusu zostanie nawieziony czarnoziem. Zdjęcie pochodzi od projektanta, nie jest objęte prawami autorskimi i publikowane gdzie popadnie. Nie pochodzi z zagranicy nasze polskie dzieło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies