Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród naturalistyczny Jabłonki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród naturalistyczny Jabłonki

iza_boo 15:13, 23 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 15
Południe... 32 C...





Reine des Violettes. Miesiąc od posadzenia. Sadzonka nie była zbyt dobrze ukorzeniona, ale zaczyna współpracować Eksperymentalnie zabezpieczona przed sarnami (patent z internetu - forum dla rolników) - wokoło wkopałam kilka świeczek zapachowych (tealighty). Podobno najlepiej odstrasza wanilia i czarny bez. Na razie działa


Powojnik mandżurski. Tuż po zasadzeniu... w rowie melioracyjnym


Nowe nabytki (internet) jeszcze przed posadzeniem Powojniki: mandżurski, Arabella, Rubromarginata ...

Pozdrawiam serdecznie,
Iza
____________________
Iza Jabłonki Ogród Naturalistyczny
sylwia_slomc... 15:23, 23 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Trzymam kciuki by Ci się udało, uwielbiam takie ogrody na wpół dzikie, ale wiem, że to nie taka łatwa sztuka.
Ogród który podlinkowałaś nie jest ogrodem łatwym w utrzymaniu bo samego cięcia żywopłotów jest bardzo dużo. Ta naturalność nasadzeń to wynik ciężkiej pracy i wiedzy na temat roślin. Czasem wydaje nam się, że w takim ogrodzie to samo rośnie, nic bardziej mylnego niestety.

Pomysł na hydrożel przy sadzeniu w grunt bardzo ciekawy, zastanawiam się jak się sprawdzi po kilku latach. Jak się wtedy ten hydrożel zachowa, czy nie straci właściwości. Do przemyślenia, szczególnie w tak upalne i suche lata jak obecnie.
Podpis musi Ci się świecić na zielono bo Nikt do Ciebie nie trafi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 15:44, 23 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Iza. Metraż działki masz imponujący, ale wysiłku i pracy, która musisz włożyć w założenie tego ogrodu nie zazdroszczę. Czy masz zamiar zakładać ogród partiami, na mniejszych kawałkach ziemi, czy bierzesz pod uwagę cały teren ?

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
iza_boo 09:17, 24 sie 2018


Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 15
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymam kciuki by Ci się udało, uwielbiam takie ogrody na wpół dzikie, ale wiem, że to nie taka łatwa sztuka.
Ogród który podlinkowałaś nie jest ogrodem łatwym w utrzymaniu bo samego cięcia żywopłotów jest bardzo dużo. Ta naturalność nasadzeń to wynik ciężkiej pracy i wiedzy na temat roślin. Czasem wydaje nam się, że w takim ogrodzie to samo rośnie, nic bardziej mylnego niestety.

Pomysł na hydrożel przy sadzeniu w grunt bardzo ciekawy, zastanawiam się jak się sprawdzi po kilku latach. Jak się wtedy ten hydrożel zachowa, czy nie straci właściwości. Do przemyślenia, szczególnie w tak upalne i suche lata jak obecnie.
Podpis musi Ci się świecić na zielono bo Nikt do Ciebie nie trafi


Dziękuję za wsparcie Sylwio Ogrody projektu Mirandy Brooks to na razie tylko inspiracja. Własnie odkryłam efekt estetyczny (ściągnięty trochę od Mirandy) który można osiągnąć stosunkowo niewielkim wysiłkiem - "ciągi komunikacyjne" są nie tylko koszone, ale podcięłam brzegi oddzielające "trawnik" od "kwietnej łąki" - "idealnie" prosto. Na zdjęciach wygląda to jeszcze nieciekawie, ale bez niszczenia naturalnej urody dzikiej łąki - zaczyna to odrobinę przypominać ogród


Żywopłot na razie nieformowany z róży, ale może trochę bukszpanu uda mi się zasadzić jesienią. Do efektu z filmiku trzeba 20 lat, ale przynajmniej sarny nie zjadają
Hydrożel działa ok. 5 lat, ale optymistycznie zakładam, że do tego czasu nasadzenia z róż będą sobie radzić nawet bez tego.
Pozdrawiam serdecznie,
Iza
____________________
Iza Jabłonki Ogród Naturalistyczny
daszum 14:46, 24 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Byłam, widziałam, trzymam kciuki za pomyślną realizację. Widać tutaj rozmach
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 14:56, 24 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
iza_boo napisał(a)


Dziękuję za wsparcie Sylwio Ogrody projektu Mirandy Brooks to na razie tylko inspiracja. Własnie odkryłam efekt estetyczny (ściągnięty trochę od Mirandy) który można osiągnąć stosunkowo niewielkim wysiłkiem - "ciągi komunikacyjne" są nie tylko koszone, ale podcięłam brzegi oddzielające "trawnik" od "kwietnej łąki" - "idealnie" prosto. Na zdjęciach wygląda to jeszcze nieciekawie, ale bez niszczenia naturalnej urody dzikiej łąki - zaczyna to odrobinę przypominać ogród


Żywopłot na razie nieformowany z róży, ale może trochę bukszpanu uda mi się zasadzić jesienią. Do efektu z filmiku trzeba 20 lat, ale przynajmniej sarny nie zjadają
Hydrożel działa ok. 5 lat, ale optymistycznie zakładam, że do tego czasu nasadzenia z róż będą sobie radzić nawet bez tego.
Pozdrawiam serdecznie,
Iza

Fajnie takie ścieżki wyglądają i świetnie się wpisują w ogród naturalistyczny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
HannaR 18:40, 24 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Izo,
No jak ty masz ładniej niż u Pieta Oudolfa to czegóż chcieć więcej?

Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
iza_boo 11:43, 19 lis 2018


Dołączył: 06 sie 2018
Posty: 15
...róże zabezpieczone, sezon zamknięty
Wniosek na wiosnę: zanim zamówisz nowe roślinki przez internet - pomyśl 3 razy Ostanie róże sadzone 12 listopada. W nagrodę za ciężką pracę wieczorem taki widok:




____________________
Iza Jabłonki Ogród Naturalistyczny
sylwia_slomc... 12:10, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Piękne fotografie Jakie plany na przyszły rok?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:55, 21 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
Witaj zajrzałam w pogoni za naturą. Ciekawa jestem w jaki sposób podcinałaś trawę, żeby tak wyraźnie rozgraniczyć łąkę od ścieżki.
Drzewa na tle nieba - piękne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies