Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Założenie ogrodu na byłym polu uprawnym- POMOCY!

agijem

Dodany 11:09, 09 sie 2018
Dzień dobry wszystkim,

Na wstępię jestem pod wrażeniem wiedzy i pasji z jaką piszecie o swoich ogrodach dlatego jesteście moją deską ratunku by dowiedzieć się jak właściwie postąpić w mojej sytuacji.

Posiadamy działkę, na której od przyszłego roku ruszy budowa domu. Równocześnie chciała bym popracować w ogrodzie bo wydaje mi się, że pracy będzie MASA!

Obecnie działka była traktowana jako rolna- na dniach była ścinana pszenica/ żyto. Od gruntu wystają twarde pozostałości po łodygach. Co teraz zrobić by na wiosnę pozbyć się ewentualnych korzeni, chwastów i przygotować grunt pod założenie trawnika?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady

Agi

sylwia_slomc...
Dsc04465

Dodany 11:17, 09 sie 2018
W tym przypadku zapraszam do siebie na wątek do poczytania naszych początków( poczytania, bo fotki z tamtego okresu kiepskie)Nasz ogród powstaje od 4 lat właśnie na polu ornym
Jak nigdy nie radzę wracać tyyyyyle stron wstecz tak teraz wydaje mi się, że potrzebujesz właśnie tego. Na fotkach w skrócie zmiany widać w wizytówce
I witaj

Dodany 15:20, 09 sie 2018 , edytowany o 15:21, 09 sie 2018
Zapraszam do swojego wątku kolejnego
Ogród zakładany na 8 letnim ugorze i akurat aktualne fotki są

Rżysko należy zaorać, a na tym wysiać żyto ozime. Na wiosnę przyorać i zbronować.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8495-ogrodowisko-moja-anglia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies