Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

natka098 20:41, 10 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
MarcinKRK napisał(a)
@Natka

Annabelle - zdecydowanie niedożywiona, co w sumie jest trochę dziwne, jak na taką młodą roślinę; czy sprawdzałaś pH gleby? jeśli nawoziłaś, to czym?; Limelight - trudno powiedzieć, za mało danych (kiedy sadzona, ile słońca, czym nawożona)


Anabelka jak Limka wsadzone w zeszłym roku, są w tym samym pasie, mają sporo słońca, w zeszłym roku kwitły, nawoziłam je magiczną siłą do hortensji, ale też biohumusem dodatkowo.

Edit: sprawdziłam ph, jest 5.
____________________
Natalia - Mój zakątek
ZbigniewG 20:49, 10 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
MarcinKRK napisał(a)
...@Zbigniew
A jakie są Twoje doświadczenia w zakresie wpływu wielkości krzewu Limelight na wielkość kwiatostanów?; czy rzeczywiście wyraźnie widać zmniejszenie kwiatostanów przy większych krzewach?


ubiegły rok oceń sam , kiepska gleba bez specjalnego nawożenia i podlewania
ma kwiaty od samego dołu
oczywiście wycinam część pędów bo takiego obciążenia nikt nie wytrzyma (bez dopalaczy )




z przodu NN



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:55, 10 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909

Endless Summer


NN bardzo podobna do sąsiadki kwiatostany bardziej płaskie - też kwitnie na nowych pędach
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 08:30, 11 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
marcin-ktora z nich u ciebie zimowala?
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 13:51, 11 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
Great Star




drzewiasta Hayes Starburst


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 22:05, 11 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@ Natka

To, co napisałaś jest OK (dziwne, że mimo nawożenia Annabelle wygląda na nie odżywioną). Jedyne co przychodzi mi do głowy (zakładając, że np. za tydzień Limelight nie wypuści pąków), to zbyt słaby jeszcze system korzeniowy, ew. ten słaby system korzeniowy to sprawka jakiegoś szkodnika.

@ Zbigniew
Wygląda na to, że w wypadku Limelight ta zależność nie jest aż tak duża i śmiało można "wyciągnąć" ten krzew do góry bez obawy o znaczące zmniejszenie kwiatostanów; dziękuję za zdjęcia

@Kasia
Nie zimowała "Tandem" i "Amor" - pozostałe zimowały

Na potrzeby innego forum zrobiłem listę odmian hortensji ogrodowych "talerzowych" stworzonych w Wädenswil w Szwajcarii. Większość nazw wzięta od imion ptaków. Może komuś się to przyda:

Bachstelze - pliszka (1987)
Bergfink - jer (1987)
Blaukehlchen - podróżniczek (1987)
Blaumeise - sikora modra (ta Twoja ze zdjęcia ją przypomina) (1979)
Buchfink - zięba (1987)
Buntspecht - dzięcioł duży (1987)
Eisvogel - zimorodek (1979)
Elster - sroka (1983)
Fasan - bażant (1979)
Flamingo - flaming (1987)
Gimpel - gil (1987)
Grasmücke - pokrzewka (1987)
Kardinal - kardynał szkarłatny (1987)
Möwe - mewa (1964)
Nachtigall - słowik (1979)
Papagei - papuga (1987)
Pfau - paw (1983)
Rotdrossel - droździk (1987)
Rotkechlchen - rudzik (1979)
Rotschwanz - pleszka (1987)
Taube - gołąb (1979)
Zaunkönig - strzyżyk (1979)
Zeisig - czyżyk (1979)


I dodatkowo owady:
Bläuling - modraszek (1984)
Libelle - ważka (1964)
Mücke - komar (1968)
KasiaBawaria 08:33, 12 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
marcin, wczoraj przegladajac strone esvelda zauwazylam wlasnie te nazwy ptakow.
Masz jakas sprawdzona, czerwona odmiane?Ktora zawsze kwitnie?Zaskoczyl mnie Domoti.Myslalam, ze to wrazliwa odmiana. Choc to rroczna roslina, ma na kazdym pedzie paki. Fantasia jak na roczna rosline tez ma duzo pakow, bo z 7 naliczylam. I to na zachodnim stanowisku.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 22:37, 12 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Z ciemnych mam trzy:
- Queen Wilhelmina - pokazywałem wcześniej jej zdjęcie - jeszcze za wcześnie by o niej coś powiedzieć
- Leuchtfeuer - szału nie ma, ale co roku kwitnie (aktualne zdjęcie poniżej)
- Paris (nie ten z City-Line) - mała ilość kwiatostanów, ale najszybciej rosnąca u mnie hortensja ogrodowa.

W nawiązaniu do listy "ptasich hortensji" - w wielu źródłach chwalony jest Rotschwanz.


KasiaBawaria 08:39, 13 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hmm, leuchtfeuer u mnie szalu tez nie ma, ale moze potrzebuje czasu. To samo Alpenglühen. Rotschwanz?Musze o nim poczytac.Dziekuje.Ah to talerzykowa hortensja. Takie juz mam i faktycznie kwitna, ale wolabym te o pelnych kwiatach.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 10:23, 13 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909

White Lady ........................................................................................................... piłkowana Forget Me Not
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies