Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Nallar 23:40, 10 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
MarcinKRK napisał(a)
@Nallar
Nie traktuj moich propozycji wiążąco.
Na Twoich kolejnych zdjęciach pierwsza to chyba nie Intermedia. Charakterystyczne dla niej są ciemniejsze pędy i specyficzne ząbkowane płatki przebarwiające się w trakcie sezonu na ciemny róż.


Spokojnie Nazwanie moich H. po imieniu to tylko zwykła ciekawość co rośnie w moim ogródku.

Masz rację Marcinie, pierwsza z kolejnych fotek jakie wstawiłam to nie Intermedia. Różni się faktycznie szczegółami o których wspomniałeś, teraz je widzę. Poczekamy jak bardziej się rozwinie może będzie łatwiej ją zidentyfikować

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
dzika_roza 12:00, 11 cze 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy ktoś z Was ma hortensje bukietowe podsadzone różami okrywowymi bądź miniaturowymi?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
ZbigniewG 16:19, 11 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Marcin "dałem wiarę " i nie wgłębiałem się w szczegóły - mniej wiesz krócej będziesz przesłuchiwany

a może ta bardziej podpada


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
eDorka 17:04, 11 cze 2018

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Są przecudowne. To aktualne zdjęcia?
ZbigniewG 19:15, 11 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906

Endless Summer (dzisiejsze)








ten krzak bez dopalaczy

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
iwonadm 21:18, 11 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
cameroun
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MarcinKRK 09:42, 12 cze 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Zbigniew
Od zmiany ew. braku nazwy rośliny na szczęście nie brzydną.

Ta druga chyba ma zbyt jasne płatki - bardziej Blue Bird, chociaż nie powinny na siebie zachodzić. Zerknę w wolnym czasie do literatury i dam Ci znać czy coś by pasowało. To jest w ogóle serrata czy macrophylla, bo liści i pokroju nie widać?
iwonadm 21:17, 12 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745

ayesha
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MarcinKRK 23:33, 12 cze 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Zbigniew

Niestety nie udało mi się w miarę sensownie dopasować żadnej serraty, natomiast bardzo podobnie wyglądają kwiatostany h. macrophylla Curtis Legacy, ale też Mariesii Perfecta.



Dzisiejsze późne popołudnie:

h. serrata Blue Bird


h. macrophylla Europa


h. macrophylla Diva Fiore


ogólny widok (z przodu h. macrophylla Cameroun)
ZbigniewG 19:27, 13 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Marcin ona rośnie w totalnym cieniu dlatego dopiero łapie różowości, kiedyś w tym rejonie posadziłem coś z etykietą Blue Bird i jeszcze jedną podobna której nazwy nie pamiętam, coś wykopałem coś padło coś dosadziłem i taki bałagan

......................................................................................druga rośnie w słoneczku (przypalona) to ta z ząbkowanymi płatkami
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies