Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Misz-masz, czyli ogrodowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Misz-masz, czyli ogrodowe rewolucje

dzika_roza 09:29, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Znaczy się nadszedł czas się przywitać

Ogrodowisko głównie podczytuję, czasami pytam...
Niestety znalazłam je już po popełnieniu masy błędów, ale próbuję to sukcesywnie naprawiać
Niektóre rabaty już poprawiłam, część czeka na swoją kolej, część jeszcze nie powstała.
Mam nadzieję, że pomożecie, bo skoro Wasze ogrody takie piękne, to może i dla mojego jest jakaś nadzieja

Postaram się wrzucić kilka fotek
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
dzika_roza 10:09, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Pokażę Wam kilka zdjęć 'ogrodu'.
Od razu mówię, że na części jest agrowłóknina, na niektórych już nie ma. Ale na części na pewno zostanie...










od razu pokaże też z czym mam w tym momencie problem:




Mam na tej rabacie posadzone wrzosy, lawendę wzdłuż, turzycę i 3 sosny na pniu Winter Gold. A i jeszcze macierzanka piaskowa w gazonach, która miała ładnie zwisać, a jest wstrętna. Będę ją usuwać - na ostatnim zdjęciu już została usunięta, z pozostałych gazonów też zniknie...
Nie wiem co mnie naszło, żeby sadzić wrzosy z lawendą... to jedna z pierwszych rabat i niestety....
Więc tak - macierzanka zniknie - ale zastanawiam się czy nie usunąć tych wrzosów i zastąpić ich różą okrywową Satina.
Co myślicie?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Tess 10:58, 27 lip 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Cześć!
Zdecydowanie usunąć wrzosy. Pomysł z różą okrywową dobry jest.

Można też pomyśleć na tej rabacie o trawach. Albo w miejscu wrzosów (wówczas średnie, np. rozplenice) albo z przodu w miejsce macierzanki. Jeśli z przodu, to raczej coś niewysokiego, np. jakiś lekki carex). Aczkolwiek moim zdaniem - przynajmniej tak wynika ze zdjęć - powinno to być coś, co trochę zasłoni ten dość wysoki i masywny murek.
Widziałaś u Malkul jej donice z rozplenicami i powojnikami?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dzika_roza 11:08, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
tak widziałam, pięknie ma
na tej rabacie oprócz wrzosów jest turzyca Frosted Curls

mówisz, żeby np. rozplenice +powojnik bylinowy ZAMIAST wrzosów i BEZ róż?


jeśli chodzi o te gazony, to tam jest strasznie płytko... obawiam się, że nic większego nie zda egzaminu...

nawet rozważam opcję wyjęcie kilku kostek i zrobienia wąskiej rabaty na trawę wysoką... ale to kiedyś
latem na tej części ma stać basen, póki co jest tylko trampolina


aha, dodam jeszcze, że po drugiej stronie tarasu mam podobnej wielkości rabatę i tam jest trzcinnik KL, robie za zasłonę, do tego sosny Varelle, szałwia Pink Field i stipa, dodam zdjęcie jak zrobię wg mnie bardzo ładnie to się komponuje
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
dzika_roza 11:24, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
tak to wygląda na rysunku:
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Makao_J 11:50, 27 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witaj. Zaznaczam sobie wątek.
Popracuj nad podpisem bo nie aktywny jest. W technicznych jest dokładny opis z fotkami. Pomaga.

Róże okrywowe fajny pomysł. Może nie koniecznie takie co podałaś. Może Sea Foam. Biała.
A może miskanty całym rzędem. Fajnie by falowały przy tarasie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
dzika_roza 11:54, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
podpis w zamyśle nie miał być aktywny, bo póki co nie ma do czego

kolejnego pasma wysokich traw bym nie chciała, po drugiej stronie tarasu są trzcinniki, później pokaże jak to wygląda
ale faktycznie świetnie falują, bardzo je lubię

co do róży... jednak bardziej mi się podobają różowe, wydaje mi się że z lawendą ładnie 'grają'...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Tess 12:56, 27 lip 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
dzika_roza napisał(a)

na tej rabacie oprócz wrzosów jest turzyca Frosted Curls (...)

mówisz, żeby np. rozplenice +powojnik bylinowy ZAMIAST wrzosów i BEZ róż?



Nie, mnie pomysł z rózami się podoba. W miejsce wrzosów.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dzika_roza 13:04, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
a jakby jakoś pomiędzy posadzić powojnik bylinowy i go puścić między lawendami w dół, żeby trochę gazony zasłonił?

no i jak już robić rozróbę, to zostawić tego Frosted Curls czy dać inną trawę?
te dwie lawendy też bym raczej osunęła, o tak:


albo posadzić róże bez traw, za to Frosted Curls spróbować posadzić w gazonach?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
gosika67 13:59, 27 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć witam Cię , fajny pomysł z tymi siedziskami.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies