Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

iwonadm 23:13, 07 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
U mnie camerun w tym roku wyjątkowo obficie kwitnie. To jej 3 sezon. Poluje na niko nigdzie u nas jej nie ma
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
KasiaBawaria 08:10, 08 cze 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Marcin- a prosze bardzo. Diva sprawdzana w ciezkich warunkach. Co mi tylko sie nie podoba, ze nie rosnie wieksza Musze ja na przod posadzic Bloomstar jest u mnie identyczna, ale jak to endless summer, pedy sa cienkie.

U mnie nawet jesienia posadzona Nikko blue ma 4 paki I co mnie cieszy, nawet oregon pride i rheinland ale najobficiej to endless summer, blueberry cheese cake, magical sapphire, forever and ever, mathilde gütges, preziosa, bloomstar, diva fiore i charming alice Harmony tez w pakach. Najgorzej narazie magical noblesse i hot red. Ale one chyba pozniej kwitna.




Double dutch, zimowana w garazu.
____________________
Zapraszam na kawe
brydziasia 22:15, 08 cze 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Ależ cuda pokazujecie, będzie co czytać jesienią
U mnie cała w pąkach Bouqet Rose, Preziosa, Togheter i Europa(o ile nią jest). Owa Europa przez dwa lata nabrała ponad 1,2 h i ponad metr szerokości, a jak rozkwitnie. Oj będzie się działo...

A z tegorocznych w garze siedzą i przy porannej kawie nastrój poprawiają niebieska Bela, biała Vanilla Sky i różowa Gertrud Glahn

Nallar 19:44, 09 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wracam ze swoją (jedną) hortensją. Da się ją już zidentyfikować?




____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 19:48, 09 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
A to kolejna.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MarcinKRK 13:25, 10 cze 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Nallar
Wg mnie druga to, z dużą dozą prawdopodobieństwa, h. serrata Intermedia, natomiast z pierwszą, ponieważ jest mało charakterystyczną, mam więcej problemu. Tutaj stawiam na h. serrata Forget Me Not.
Nallar 13:50, 10 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Jeżeli ta druga jest tak jak napisałeś (dużą dozą prawdopodobieństwa )
h. serrata Intermedia to wygląda na to że mam je trzy.
Marcinie bardzo dziękuję za pomoc.

To chyba też ona.



Kolejna

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ZbigniewG 14:56, 10 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Moja Forget Me Not wygladała tak w poprzednich sezonach



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 15:22, 10 cze 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Nallar
Nie traktuj moich propozycji wiążąco.
Na Twoich kolejnych zdjęciach pierwsza to chyba nie Intermedia. Charakterystyczne dla niej są ciemniejsze pędy i specyficzne ząbkowane płatki przebarwiające się w trakcie sezonu na ciemny róż.

@Zbigniew
Jesteś pewny źródła? Teoretycznie Forget Me Not powinna mieć nieząbkowane płatki zbliżonej do siebie wielkości, w wersji niebieskiej przypominające właśnie, mimo tylko czterech płatków, kwiaty niezapominajki. Ale czytałem też, że w obiegu jest kilka różniących się od siebie klonów.
MarcinKRK 23:16, 10 cze 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Na koniec dnia dwa makra:

Blue Bird:


Kurenai:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies