Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 16:32, 02 lip 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Mam wrażenie, że właśnie mikroklimat (duża ilość drzew wokół oraz forma wąwozu, z którego dna paruje wilgoć) i dodatkowo brak przymrozków w tym roku przyczyniły się do takich efektów. Moja zasługa w tym raczej niewielka.
weronika77 18:02, 02 lip 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
MarcinKRK napisał(a)
no i na koniec ogólne aktualne zdjęcia mojego wąwozu




****
Pięknie.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Nallar 21:59, 02 lip 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
MarcinKRK napisał(a)
@Nallar
po dłuższych oględzinach swoich hortensji oraz przewertowaniu encyklopedii hortensji Gelderena wydaje mi się, że w wypadku obu hortensji piłkowanych mogą wchodzić w grę dwie odmiany:
- Forget Me Not
- Blue Bird

Dodatkowo w encyklopedii stwierdza się, że w obiegu, w wypadku tych dwóch odmian, jest kilka nieco różniących się od siebie klonów, co jednoznaczną identyfikację niestety utrudnia.



Marcinie bardzo dziękuję za pomoc i za poświęcony czas. Zdaję sobie sprawę że rozpoznanie na podstawie zdjęć nie jest łatwe, tym bardziej że jak sam napisałeś różnice są minimalne. Jeszcze raz dziękuję.
Twoja kolekcja H jest zachwycająca.
Zobacz, ukorzenione maleństwo zechciało zakwitnąć.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kajakimbeb 12:40, 04 lip 2018

Dołączył: 10 cze 2018
Posty: 14
Nie jestem pewna czy to dobry wątek, ale mam dość pilne pytanie. Chcę posadzić hortensję Phantom w ogrodzie gdzie gleba jest piaszczysta i sucha a ekspozycja na słonce praktycznie stała. Nie mam możliwości podlewania częstszego niż raz w tygodniu. Czy przy posadzeniu w dołku wypełnionym obornikiem i kwaśnym torfem, wypełnionym przed włożeniem rośliny wodą (susza) jest szansa na przyjęcie się krzaczka? Wiem, że moje warunki są dalekie od idealnych ale hortensja pozostaje moim marzeniem.
Nallar 19:30, 04 lip 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Może ktoś wie która to?
Hills of Snow czy 'Dardom' White Dome

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Zuzka25 10:51, 06 lip 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mam pytanie odnośnie żółkniecie dolnych liści hortensji bukietowej? Czy to prawda, że to może być objaw zbyt małej kwasowości gleby? Czy może być inna przyczyna? Dziękuję za pomoc
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
tess 23:52, 07 lip 2018

Dołączył: 07 lip 2018
Posty: 3
Witam miłośników hortensji i bardzo proszę o pomoc w ocenie co dolega moim roślinom.
Na zdjęciach liście posadzonych w ubiegłym roku hortensji Vanille-Fraise. Za chwile mi bidulki wyłysieją...
Czy to jest efekt przypalenia słońcem czy jednak coś innego?
Ogródek dopiero powstaje, nasadzenia są młode i na razie mają rzeczywiście "patelnię". Podlewanie kropelkowe jest, wiem że one lubią dużo wilgoci ale ile to jest tak realnie, jak często i obficie podlewać zwłaszcza jesli od kilku tygodni deszczu brak? Wiosna w tym roku była u nas koszmarnie sucha (Wrocław) więc może podlewaliśmy ciągle za mało...
Mam też Limelight i z nimi jest dużo lepiej choć też coś się chyba z liśćmi zaczyna dziać. Wiem, ze one lepiej znoszą takie warunki stąd myśl, ze Vanilki cierpią od słońca. Ale czy tylko? Może ktoś pomoże?

eDorka 15:35, 08 lip 2018

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Kosmata dama robi furorę na dzielnicy rosnąc od strony ulicy


A to ponizej jest jednym z wielkich kwiatostanów nieznanej bukietówki


Ogrodowa zbyt rózowa jak dla mnie..... a ja nawet lubię różowe
Mary 21:36, 08 lip 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
tess napisał(a)

Tess,

Zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1149-hortensje-choroby-i-szkodniki?page=33#post_6
i tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1149-hortensje-choroby-i-szkodniki?page=37#post_8
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
tess 23:38, 08 lip 2018

Dołączył: 07 lip 2018
Posty: 3
Mary napisał(a)

Tess,

Zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1149-hortensje-choroby-i-szkodniki?page=33#post_6
i tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1149-hortensje-choroby-i-szkodniki?page=37#post_8


Mary bardzo dziękuję za linki!
I naprawdę tak wygląda szara pleśń? Ani to dla laika pleśń ani szara Widać jeszcze dużo nauki przede mną. Jeszcze raz dzięki!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies