Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

olciamanolcia 11:51, 22 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Monika83 napisał(a)
Vanille Fraise


Cześć, piękne masz hortensje a szczególnie Vanilla Fraise.. czy ty je nisko podcinasz? I czy Twoje też maja zdolność do "pokładania" się? Bo widzę u nich sztywne mocne pędy u mnie zaś są bardzo giętkie się bardzo kładą. Bede je przesadzała na jesieni.. być może moje mają zbyt bliskie towarzystwo tui i grabów...Pozdrawiam, Justyna
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 14:28, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
olciamanolcia napisał(a)


Cześć, piękne masz hortensje a szczególnie Vanilla Fraise.. czy ty je nisko podcinasz? I czy Twoje też maja zdolność do "pokładania" się? Bo widzę u nich sztywne mocne pędy u mnie zaś są bardzo giętkie się bardzo kładą. Bede je przesadzała na jesieni.. być może moje mają zbyt bliskie towarzystwo tui i grabów...Pozdrawiam, Justyna
. Justyna tak bardzo nisko je przycinam nad 1 oczkiem, potem wypuszczają też i z korzeni nowe masywne grube pędy na wysokości 1,60 i nie pokładają się.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 14:34, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Zbyt bliskie towarzystwo tuji i innych drzew nie służy hortensjom.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 14:45, 22 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Dziękuje Ci bardzo. Przepiekne te Twoje krzaczki. Tez mam ich sporo i właśnie te posadzone tuż przy grabach i tujach są jakieś biedne ostatnio. Reszta moich krzewów tez pieknie rośnie tylko te moje Vanilki takie słabe. A masz może gdzieś fotke tyz po ich przycięciu?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 14:50, 22 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
No niestety nie mam zdj tuż po przycięciu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:07, 23 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
MiluniaB napisał(a)
Ja w tym roku ścięłam nisko.



Justyna mniej więcej na taką wysokość przycinam moje bukietowe ale jak mają cienkie pędy i te które są młodymi krzaczkami.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 09:19, 23 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Monika83 napisał(a)
Justyna mniej więcej na taką wysokość przycinam moje bukietowe ale jak mają cienkie pędy i te które są młodymi krzaczkami.




O kurde to faktycznie nisko. Wstawię zdjęcia moich krzaków i bądź tak uprzejma i zaznacz ile mogę z nich przyciąć
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 09:50, 23 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
olciamanolcia napisał(a)




O kurde to faktycznie nisko. Wstawię zdjęcia moich krzaków i bądź tak uprzejma i zaznacz ile mogę z nich przyciąć
. Wiem drastyczne cięcie,w taki sposób przycielam mlodziaka Hercules którego kupilam rok temu i młodą Diamantino.A teraz wygląda tak zdj z dziś.
Diamantino.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 10:39, 23 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Przepiękne te twoje hortensje.. wszystkie... tez mam ich sporo bo prawie 60 krzaków różnych odmian i też mam ładne tylko te w pasie grabów marnie rosną... ale juz za miesiąc zmienią miejsce )
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 19:10, 23 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Moja hortensja kupiona wraz z pozostałymi jako limelight nie pasuje mi na tą odmianę. Jest szpiczasta i nadal biala. Od samego początku inaczej rosła. Jest piękna ale co to może być za gatunek


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies