Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

brydziasia 14:50, 16 lis 2021

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Witajcie

Wieki nie zaglądałam, ten rok nie był u mnie wybitnie hortensjowy, ale 'coś' tam kwitło Kilka wrześniowych portretów
@MarcinKRK zerknij w wiadomości

Gardenarium 11:25, 29 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przepiękne hortensje, spora kolekcja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olciamanolcia 15:32, 20 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
Mam pytanie do Was. Co może byc przyczyną tak nikłego wzrostu hortensji? To odmiana Magical Mont Blanc , mam ich 14 krzaczków . Po drugim sezonie zostały wszystkie równo przycięte a trzy z nich urosły do takich „ kolosalnych” rozmiarów Na zdjeciu nie widać ale maja po 20 cm od ziemi . Reszta krzaków bez zastrzeżeń . Ma ktoś z Was teorię na temat tego zjawiska? Nawet w pełni nie wykształciły kwiatów ..
Wstawiam zdjęcie teraz przed cięciem.








Ta na tej fotografii powiedzmy , że w miarę


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
brydziasia 20:25, 04 lut 2022

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
@olciamanolcia zajrzałabym im w korzenie, zakładając, że miały tyle samo wody i tak samo zasobną ziemię jak poprzednie, to jedynie szkodnik przychodzi mi do głowy...
olciamanolcia 11:14, 05 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
brydziasia napisał(a)
@olciamanolcia zajrzałabym im w korzenie, zakładając, że miały tyle samo wody i tak samo zasobną ziemię jak poprzednie, to jedynie szkodnik przychodzi mi do głowy...[/quote


Całkiem możliwe. Za miesiąc wyciągnę je z ziemi i obejrze korzenie-tylko nie wiem czego szukać Robala? czy to może jakieś grzyby... Sama nie wiem.Ale dziękuję za pomoc.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
goska 12:02, 08 lut 2022


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Moje tak samo. Rok w rok przycinam nad 3 lub 2 oczkiem a one małe i rzadkie już nie wiem co robię źle?
____________________
gosia
olciamanolcia 08:10, 10 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
goska napisał(a)
Moje tak samo. Rok w rok przycinam nad 3 lub 2 oczkiem a one małe i rzadkie już nie wiem co robię źle?



U mnie ten problem występuję wyłącznie z trzem krzakami. Już je przycięłam, na początku marca wykopie je i dam im świeżej ziemi- jak to nie pomoże to trudno- kupie nowe krzaczki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
brydziasia 20:52, 12 lut 2022

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Drogie Panie, a w jakiej ziemi rosną, co mają w pobliżu i jak są zasilane? Może tu jest problem?
olciamanolcia 18:32, 13 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6899
Moje mają sosny i świerki sasiada lecz posadzone są od nich w odległości ok 2 metrów. Ziemia rodzima-przy sadzeniu wykopany spory dół i uzupełniony ziemią ogrodniczą. Zasilane regularnie. Miały agrowłókninę ale w listopadzie ją usunęłam.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 22:10, 26 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Kiedy jest dobry okres na przesadzanie hortensji ogrodowej?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies